Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Spis treści

Trzydzieści lat temu ustawą sejmową powołany został Polski Związek Działkowców. W okręgu szczecińskim rówieśnikami, którzy również obchodzą ten jubileusz jest sześć Rodzinnych Ogrodów Działkowych: ROD „Górki Ustowskie” i ROD „Korab” w Szczecinie, ROD Nad Grzepnicą” i ROD „Spółdzielców” w Policach oraz ROD „Relaks” w Mieżynie i ROD „Żwirek” w Kołczewie.
Poniżej publikować będziemy krótkie rysy historyczne naszych jubilatów. Zaczynamy od Rodzinnego Ogrodu Działkowego -

ROD „Żwirek”

Rodzinny Ogród Działkowy im. „Żwirek” mieści się w nadmorskim Kołczewie położonym w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego i międzynarodowego pola golfowego gdzie na blisko stu zadbanych działkach działkowcy spędzają czas w zdrowym nadmorskim klimacie.

Ogród powstał z inicjatywy kadry pobliskiej jednostki wojskowej w maju 1981 roku, założycielem był kpt. Andrzej Cendecki, który przy dużej pomocy Prezesa Okręgu PZD Szczecin, Pana Hermana oraz Gminy Wolin załatwił wszystkie sprawy formalne. Pierwszymi członkami byli wojskowi, później dołączyli do nich mieszkańcy Kołczewa i dalszych miejscowości.
W 1984 roku była zmiana Prezesa na Pana Ryszarda Niewiadomskiego, który korzystając z pomocy wojska ogrodził teren przekazaną przez Okręg siatką. W kolejnych latach wykonano elektryfikacje i uzyskano dla terenu Ogrodu wieczyste użytkowanie.

Obecny Zarząd z Prezesem Ryszardem Huetter w niezmienionym od dwu kadencji składzie dba o jak najlepsze warunki wypoczynku dla swoich członków. Wewnętrzne alejki utwardzono, wyrównano nawet zewnętrzną drogę dojazdową. Przy skromnych możliwościach finansowych remontuje się biuro oraz zbudowano zadaszone śmietniki. Dbając o środowisko wprowadzono segregację śmieci, a w zimie dokarmia się ptaki które zadomowiły się w naszym Ogrodzie.

 

Dużo uwagi zwraca się na bezpieczeństwo, dba się o dobry stan płotu i bram oraz oświetlenia.
Cieszy integracja działkowiczów, wyrażająca się w organizowaniu formalnych i nieformalnych spotkaniach, organizowane są konkursy i zabawy. Inicjatywa działkowiczów sprawdza się także przy różnego rodzajach czynach społecznych.
Na stronie internetowej: www.rodzwirek.yoyo.pl oprócz bieżących informacji umieszczone są zdjęcia z życia Ogrodu, które nabiera coraz większego tempa.

Opracował: Ryszard Huetter


 

ROD Górki Ustowskie

Pierwsi „osadnicy” na terenie obecnego naszego ogrodu zaczęli realizować swoją pasję działkowca w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku.

W 1980 roku zawiązał się zespół pasjonatów dążący do powstania ogrodu działkowego na terenie poligonu należącego do Wojskowego Rejonowego Zarządu Kwaterunkowo-Budowlanego w Szczecinie położonego w Szczecinie – Ustowie w rejonie rzeki Bukowa (obecny trzeci sektor) w składzie:
Miłosz Stanisław, Najlepszy Franciszek, Cierepszy Bolesław, Zieliński Zygmunt, Duchnik Zygmunt, Napierski Henryk, Powała Wilhelm, Maliszewski Bogusław, Piwoński Józef, Baczyński Mieczysław, Kucharska Henryka, Mroszczyn Grzegorz, Bonerski Waldemar, Pietras Stanisław, Bis Stanisław, Pacyna Roman, Błażusiak Zdzisław.
Ich starania zaowocowały powstaniem w 1981 roku Pracowniczego Ogrodu Działkowego im. „Górki Ustowskie” w Szczecinie.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Szczecina Oddział Biura Planowania Przestrzennego w czerwcu 1980 roku wyraziła zgodę, że na cele pracowniczych ogrodów może być przeznaczony teren w rejonie ul. Ustowskiej i torów kolejowych, przewidzianych w planie pod ogrody działkowe z zachowaniem pasa zieleni wzdłuż rzeki Bukowej o szerokości 50-60 m.

Podczas IX Krajowego Zjazdu Delegatów Pracowniczych Ogrodów Działkowych został powołany do życia Polski Związek Działkowców. Zjazd ten odbył się w dniach 27 i 28 czerwca 1981 roku w Warszawie i był jednocześnie I Zjazdem Polskiego Związku Działkowców. Powstanie samorządnego związku działkowców było możliwe między innymi dzięki powstaniu i działalności masowego ruchu społecznego, jakim była 'Solidarność'.
W 1982 roku z inicjatywy Wojewódzkiego Zarządu Polskiego Związku Działkowego rozpoczęły się prace adopcyjne terenu sąsiadującego z polami irygacyjnymi Cukrowni Szczecin na działki. Postanowieniem z 1991 roku na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 lipca 1991 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o gospodarce gruntami i wywłaszczeniu nieruchomości, grunty zajęte przez ROD „Górki Ustowskie” zostały przejęte przez Skarb Państwa od Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

 

Od powstania ogrodu mimo przeróżnych uzgodnień pomiędzy Urzędem Miasta a Zarządem Ogrodu i Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców na podstawie Ustawy z dnia 6.05.1981r. o POD (Dz. U. z 1981r nr 85 poz. 309) i Ustawy z dnia 8 lipca 2005r. o Rodzinnych Ogrodach Działkowych (Dz. U. z 2005r Nr 169 poz. 1419) teren który ogród zajmuje oznaczony: nr dz. 6, 8, 10 odręb 69 Śródmieście, nr dz. Nr 4 obręb 70 Śr, oraz dz. nr 3 odręb 68 Śr. o łącznej powierzchni 2332252 m2 do dnia dzisiejszego nie posiada uregulowanego stanu prawnego gruntów.


 

Sprawozdanie z jubileuszu 30 lecia ROD „Górki Ustowskie” w Szczecinie i 30 lecia PZD


20 sierpnia odbyły się na terenie ROD „Górki Ustowskie” w Szczecinie dni działkowca połączone z obchodami trzydziesto lecia powstania ogrodu i trzydziesto lecia powstania Polskiego Związku Działkowców.

Obchody jubileuszy były poprzedzone spotkaniem 13 sierpnia 2011r z działkowcami posiadającymi 30 lat prawa do działki. Na spotkaniu przy kawie i ciastku wspominano pierwsze dni powstania ogrodu i przekształcania ziemi, pod warzywa, drzewka owocowe, oraz jakiś kącik wypoczynkowy. Wysiłek w tak trudnym terenie był niemały: trzeba było bagno odwodnić, nawieźć ziemni, zniwelować uskoki na pagórkach, wykarczować szuwary. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał specjalny na tą okoliczność dyplom i upominki z okazji jubileuszu.
Rozpoczynając uroczystości dni działkowca prowadzący Jerzy Zawada zapoznał zebranych z historią obchodów plonów. Po takim wstępie i wysłuchaniem hymnu działkowców, rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe na które przybyli oprócz działkowców ogrodu i ich rodziny prezes okręgowego Zarządu w Szczecinie Tadeusz Jarzębak wraz z członkiem okręgowego zarządu Marianem Cichockim jak również przedstawiciele ogrodów sąsiadujących z naszym.
Wprowadzenie do uroczystości przedstawił prezes ogrodu Roman Krempski.
Przez Justynę Malanowską najmłodszą działkowczynię i Stanisława Miłosza najstarszego działkowca wprowadzono na plac odbywających się uroczystości drzewko jubileuszowe w otoczeniu koszy plonów wykonanych przez poszczególne sektory.
W swym wystąpieniu Prezes OZ Tadeusz Jarzębak odniósł się do początku powstania PZD i jego stałego istnienia w życiu działkowców oraz do zagrożenia jakie niesie dla wszystkich działkowców w kraju zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.
Następnie prowadzący uroczystości poprosił aby w obecności uczestników dożynek pani Justyna Malanowska i Stanisław Miłosz posadzili drzewko jubileuszowe, które będzie symbolem obchodzonych jubileuszy. Posadzenie drzewka zostało udokumentowane certyfikatem potwierdzającym posadzenie drzewka.

Impreza była okazją do podziękowania działkowcom za wkład pracy na rzecz ogrodu i Związku wręczając odznaczenia dla działkowców:

Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców - Zygmuntowi Zielińskiemu, Włodzimierzowi Trębaczowi
Złotą odznaką zasłużony działkowiec otrzymali: Andrzej Bąkowski, Franciszek Najlepszy, Grzegorz Ratajczyk, Jerzy Stępień
Srebrną odznaką zasłużony działkowiec otrzymali: Henryk Czaplicki, Krystyna Gibaszek
Brązową odznakę zasłużony działkowiec otrzymali: Bożena Zielińska, Aleksander Dziewiński, Zygmunt Duchnik, Józef Burda, Stanisław Miłosz, Piotr Polewacz, Ryszard Stasiak, Mieczysław Witek

Uchwałą Nr 64/2011 z dnia 06.08.2011r Zarządu ROD „Górki Ustowskie” za całokształt pracy w ogrodzie dyplomy otrzymali: Fila Andrzej, Ryszard Stasiak, Janusz Kaszubski, Halina Zdzisław Lewandowscy, Henryka Kucharska

Po wręczeniu odznaczeń został odczytany protokół Ogrodowej Komisji Konkursowej w temacie „Wzorowa działka ROD „Górek Ustowskich” w Szczecinie za roku 2011.
Dla dziesięciu działkowców, których działki uzyskały największą ilość punktów ufundowane zostały puchary okolicznościowe oraz wyróżniono dziewięć działek dyplomami.
Hodowcy gołębi wystawili swe najładniejsze okazy i pochwalili się swymi osiągnięciami.

Był kiermasz ogrodowy na którym można było kupić nowinki hodowlane i preparaty do ochrony roślin. Fundusz Hipotetyczny DOM miał swój punkt konsultacyjno informacyjny.
W części rozrywkowej to konkurs na temat znajomości przepisów PZD.
Koło myśliwskie „Bażant” przygotowało pieczonego dzika który w całości został z nadzieniem wniesiony na plac uroczystości wzbudzając ogólne zaskoczenie i ciekawość.
Oprócz dzika uczestnicy uroczystości raczyli się karkówką, kiełbaskami z grilla popijając piwem w miłej atmosferze i pięknej pogodzie dyskutowali na temat przyszłości działek i wymieniali się swoimi doświadczeniami w uprawie warzyw, drzewek ozdobnych czy kwiatów.

Na zakończenie wniesiono dwa torty okolicznościowe z okazji 30 lecia ROD „Górki Ustowskie” i 30 lecia PZD.
Trudno jest opisać atmosferę panującą w trakcie uroczystości dlatego prezentuję kilka zdjęć, które w części przekażą radość z naszego jubileuszu.
Po części oficjalnej przy muzyce zespołu, działkowcy i zaproszeni goście bawili się do wczesnych godzin rannych na parkiecie.
Przez cały czas uroczystości można było podpisać się pod stanowiskiem w sprawie obrony ustawy o ROD i Związku skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego i Posłów

Opracował: Roman Krempski



 

 

Na czterdziestolecie Ogrodu Działkowego imienia „Mieszka I” w Szczecinie - wiersz napisany przez Stowarzyszenie "Razem Łatwiej"

Wasz piękny Ogród Działkowy
Imienia Pierwszego Mieszka
Od czterdziestu lat przodował
W jabłkach, śliwkach i czereśniach.
Wasz piękny Ogród Działkowy
W tych czterdziestu długich latach
Wynagradzał wszystkich szczodrze
W porach, selerach, sałatach.
Wasz piękny Ogród Działkowy,
Czy rok mokry, czy rok suchy,
Do rosołu na niedzielę
Nie żałował Wam Pietruchy.
A od wiosny do jesieni
Urodzajem Wam się plenił.
Wasz piękny Ogród Działkowy
Od wiosny po koniec lata
Kolorach pachniał kwiatach
I obdarzał Was z hojnością
Zieleniny obfitością.
Wasz piękny Ogród Działkowy
Spragnionym w upalne lata
Wypoczynku wśród zieleni
Użyczał zacisznych cieni.
Z okazji czterdziestolecia
Waszego Ogrodu Działek
Dobrych zbiorów, wypoczynku,
Pracowitym Działkowiczom
Członkowie Stowarzyszenia
„RAZEM ŁATWIEJ” w każdym roku
Szczerze i serdecznie życzą.


 

30 lat ROD "Rekreacja"

Rodzinny Ogród Działkowy „Rekreacja” swoje pierwsze kroki stawiał w 1981 roku. Pierwsze posiedzenie Zarządu odbyło się 18 stycznia 1981 roku, rozpoczęły się pierwsze pomiary geodezyjne, budowa dróg i przepustów, wytyczenie granic ogrodu. Nastąpiły umowy patronackie oraz o współpracy MON – PZD - Zakład Pracy. Zostały omówione prace związane z melioracją ogrodu.

21.10.1981 - ROD "Rekreacja" został zaliczony do organizacji użyteczności publicznej i powołany do życia na mocy ustawy z dnia 09.03.1949 roku o pracowniczych ogrodach działkowych. Po raz pierwszy odbyło się Walne Zebranie (28.11.1980 roku) w ZWCH Chemitex - Wiskord. W zebraniu udział wzięli członkowie Chemitex - Wiskord, Jednostki Wojskowej 22-41 oraz Jednostki Wojskowej 23-39. Pierwszym Prezesem Ogrodu został ppłk Franciszek Cieź.

W 1983 nastąpiło określenie granic ogrodu oraz powierzchni ogólnej 22,56ha. Kolejne lata rozpoczęły intensywny rozwój Ogrodu w zakresie realizacji remontów i inwestycji:

07.07.1985 - zakończenie prac związanych z ogrodzeniem ogrodu;
02.03.1986 - próba budowy sieci wodociągowej;
24.06.1986 - brak umów patronackich na dalsze lata;
03.05.1987 - zatwierdzenie planu budowy świetlicy;
04.10.1987 - początki budowy sieci wodnej i energetycznej
08.11.1989 - przygotowania do wykonania studni głębinowej;
13.12.1989 - wstrzymanie wszystkich inwestycji (brak dotacji);
09.11.1991 - wykonano społecznie część sieci wodociągowej;
13.01.1993 - 2010 - modernizacja świetlicy "Domu Działkowca";
08.12.2001 - początek niwelacji terenu pod parking;
01.12.2010 - oddanie parkingu do użytku;
01.01.1992-10.09.2011 - wykonywanie prac dodatkowych tj. rozbudowy sieci energetycznej, wodnej, wykonywanie remontów oraz inwestycji ze środków własnych i dotacji OZ PZD w Szczecinie.

Podczas tej 30 letniej drogi pracy i sukcesów nasz Ogród wypiękniał i nadal służy rodzinom działkowców.

Opracował: Henryk Zielnik

ROD „Nad Grzepnicą” w Policach

Szanowni Państwo!

Data powstania naszych działek to rok 1980. Pierwsze spotkanie przyszłych działkowców zostało zorganizowane przez Naczelnika Miasta i Gminy Police pana Kazimierza Wirkijowskiego w siedzibie SM Odra w tzw. Akwarium/obecnie bank PKO SA ul. Bankowa. Z pierwszych działaczy, którzy działali z upoważnienia pana Naczelnika była pani Ewa Patyna, którą bardzo serdecznie pozdrawiamy.

Pierwsze plony działkowicze zbierali już jesienią roku 1980, na dzień dzisiejszy jest 40 działkowiczów którzy otrzymali działkę w roku 1980 i uprawiają ją w dalszym ciągu.

Pracowniczy Ogród Działkowy „Nad Grzepnicą” zarejestrowany został przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców w dniu 28 marca 1996 r. pod numerem A-XLI-134-3027, jako ogród stały. W związku z wejściem Ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych stał się Rodzinnym Ogrodem Działkowym.
Teren ogrodu stanowiły ziemie rolnicze. Mimo pięknego położenia ogrodu mankamentem tego terenu był wysoki poziom wód gruntowych oraz ciężka gliniasta ziemia. Należało przywieźć setki ton ziemi, aby podnieść poziom gruntu i wykonać alejki. Było to możliwe dzięki ogromnej pracy działkowców, pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Policach, Zakładów Chemicznych Police oraz Nadodrzańskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego. Przedsiębiorstwo to wykonało również, tym razem odpłatnie, roboty związane z wykonaniem sieci wodnej do Ogrodu oraz wewnętrznej doprowadzającej wodę do każdej działki. Końcowy odbiór robót nastąpił w dniu 20 czerwca 1983 r.
Od roku 2001 przy bardzo dużym zaangażowaniu Zarządu w odpowiedzi na zapotrzebowanie działkowców rozpoczyna się intensywny rozwój Ogrodu w zakresie realizacji remontów i inwestycji. Przedsięwzięcia te wykonywane były przede wszystkim przy równie dużym zaangażowaniu działkowców jako wykonawców prac oraz przy ich często wysokiej partycypacji finansowej. W roku 2002 zamontowano na działkach wodomierze. W roku 2004 dzięki ogromnej pomocy Burmistrza Gminy Police, otrzymanej dotacji z Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie oraz partycypacji finansowej każdego działkowca doprowadzono energię elektryczną do działek budując sieć kablową oraz stację transformatorowo – rozdzielczą. Wykonano wewnętrzną sieć kablową długości 3000 mb wraz z szafkami pomiarowo – rozdzielczymi w ilości 48 szt. zamontowanymi na alejkach. Umożliwiło to podłączenie się do sieci każdego z działkowców. Dla każdego zostało zaprojektowane i wykonane przyłącze. Większość tj. 80 % wykonało przyłącza do altanek pozostali dokonują tego sukcesywnie. Całość inwestycji wykonana została zaledwie w 48 dni. Końcowy odbiór robót i oddanie do użytku całej inwestycji nastąpiło w dniu 23 października 2004 r. Pierwsza żarówka zapaliła się w altance na działce 81/L w tym samym dniu użytkownik tej działki Pan Tadeusz obchodził właśnie swoje imieniny.

{gallery}grzepnica{/gallery}

W okresie od 1981 – 2010 roku minęło VII kadencji. W pierwszej kadencji (1981 – 1983) było dwóch prezesów, pierwszym prezesem był pan Józef Czuryło, następnym prezesem został pan Wiesław Iwańczuk. W kadencji tej zostało wykonane ogrodzenie zewnętrzne ogrodu oraz została wykonana sieć doprowadzająca wodę do każdej działki. W drugiej kadencji (1984 – 1988) prezesem był pan Józef Łukaszewicz. W kolejnych trzech kadencjach (1988 – 1992, 1992 – 1996, 1996 - 2001) prezesem był pan Jan Łuczków. W szóstej kadencji (2001 – 2006) prezesem był pan Eugeniusz Rabuski. W kadencji tej została doprowadzona energia elektryczna do każdej działki. Na siódmą kadencje (2006 – 2010) prezesem został wybrany również pan Eugeniusz Rabuski.

W roku 2010 rozpoczęła się VIII kadencja na którą to przypadają obchody XXX rocznicy istnienia Ogrodu oraz obchody XXX rocznicy powstania ROD PZD. Jest to nasze święto, święto działkowców ROD „Nad Grzepnicą”. Nasz Ogród jest ładnie zagospodarowany i piękny, a to zasługa wszystkich działkowców, którzy dbają o to piękno. I tak musimy trzymać.

Opracował: Zarząd ROD „Nad Grzepnicą” Police


 

 

Sprawozdanie z obchodów jubileuszu 30 lecia ROD „Nad Grzepnicą” w Policach i 30 lecia PZD.

W dniu 08.10.2011 odbyły się na terenie ROD „Nad Grzepnicą” w Policach dni działkowca połączone z obchodami XXX lecia powstania Ogrodu i XXX lecia powstania Polskiego Związku Działkowców. Rozpoczynając uroczystości prowadząca pani Bożena Lewandowska przywitała działkowców i ich rodziny oraz zaproszonych gości:

Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie pana Tadeusza Jarzębaka
Przewodniczącego Komisji Rozjemczej PZD w Szczecinie pana Mariana Ambrosiewicza
Burmistrza Gminy Police pana Władysława Diakuna
Przewodniczącego Rady Miejskiej Polic pana Witolda Króla
Naczelnika Wydziału Promocji i Informacji powiatu Polickiego pana Tomasza Przerwę
Przedstawiciela Policji panią Agatę Sochacką

Po przywitaniu nastąpiło wysłuchanie hymnu działkowców. Następnie głos zabrał prezes ROD „Nad Grzepnicą” przedstawiając okoliczności założenia naszego ogrodu i jego historię. Jako pierwszy z zaproszonych gości wystąpił Prezes OZ Prezes pan Tadeusz Jarzębak. W swoim wystąpieniu przedstawił jak powstał PZD i jak ważne jest istnienie PZD w życiu działkowców oraz jakie zagrożenie niesie dla wszystkich działkowców w kraju zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Następnie wystąpił Burmistrz pan Władysław Diakun. W swoim wystąpieniu przedstawił rozwój miasta i życzył wszystkim działkowcom dobrych plonów i wszystkiego najlepszego.

{gallery}grzepnica30{/gallery}

Uroczystości były okazją do podziękowania działkowcom za pracę na rzecz ogrodu i Związku. Dla działkowców, którzy jako pierwsi otrzymali działki zostały wręczone srebrne i brązowe odznaki oraz ksiązki. Upominki otrzymali również zaproszeni goście. Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa. Na pikniku przygrywał zespół muzyczny, przeprowadzono konkurs z wiedzy o naszym ogrodzie. Była bardzo smaczna grochówka, kiełbaski kaszanka. Był pięknie udekorowany stół na którym zostały ułożone plony i owoce działkowców, a bukiety wykonane przez nasze panie i ustawione na stole nadawały dostojny i przeuroczy wygląd. Na uroczystościach był kiermasz można było kupić miód, wędzoną rybkę oraz cebulki kwiatów, byliny, ziemię ogrodniczą oraz humus z ekologicznego gospodarstwa rolnego. ROD „Nad Grzepnicą” otrzymał puchar z Krajowej Rady PZD i puchar z Zarządu Okręgu, otrzymaliśmy również piękne prezenty i listy od zaproszonych gości.
Niestety pogoda nam nie dopisała ale działkowicze i tak uznali, że impreza była wspaniała.

Opracował: Zarząd ROD

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 42

Wczoraj 182

W tygodniu 1044

W miesiącu 5285

Wszystkich 496316

Kubik-Rubik Joomla! Extensions