Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szkolenia

Informacja o szkoleniach dla nowych działkowców

PZD Okręg w Szczecinie informuje, że począwszy od 1 stycznia 2024 roku szkolenia w Szczecinie będą odbywały się w stałych terminie w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 16.00 tj.:

30 stycznia - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

27 luty - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

26 marca - ROD „Przyjaźń” Szczecin ul. Bogumińska 16

30 kwietnia - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

28 maja - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

25 czerwca - ROD „Przyjaźń” Szczecin ul. Bogumińska 16

30 lipca - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

27 sierpnia - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

24 września - ROD „Przyjaźń” Szczecin ul. Bogumińska 16

29 października - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

26 listopada - Okręg PZD Szczecin ul. Uznamska 4

17 grudnia (wyjątek) - ROD „Przyjaźń” Szczecin ul. Bogumińska 16

W pozostałych ośrodkach szkoleniowych informacja o szkoleniach będzie przekazywana na bieżąco.

Szkolenie dla nowych działkowców

 

Szkolenie dla nowych działkowców 

i kandydatów na działkowców.

Zapraszamy

miesiącu październiku 2023:

§  20.10. br. (piątek) GRYFICE – Urząd Miasta, sala konferencyjna, godz. 17:00

§  26.10.br. (czwartek) DĘBNO – świetlica ROD 3 Maja 

ul. Dargomyska 6, godz. 16:00

         w miesiącu listopadzie 2023:

§  28.11.br. (środa) OKRĘG PZD SZCZECIN – Dąbie ul. Uznamska 4, godz. 16:00

§  28.11.br. (środa) ŚWINOUJŚCIE - świetlica ROD Kotwica, 

ul. Mazowiecka 77 b, godz. 16:00

miesiącu grudniu 2023:

§  5.12.br. (wtorek), STARGARD - świetlica ROD Nowy Sad, 

ul. Gdańska b/n, godz. 16:00

Narada SSI

19 grudnia 2019 r. odbyła się narada instruktorów krajowych i okręgowych społecznej służby instruktorskiej Okręgu szczecińskiego. Jak co roku, podsumowana została działalność oświatowa (m.in. szkolenia nowych działkowców, instruktorów, współpraca z Fundacją Green zorganizowane i przeprowadzone konkursy okręgowe (Wzorowa działka roku 2019 Okręgu szczecińskiego oraz plastyczny dla dzieci) i udział w konkursach krajowych.

Czytaj więcej...

Szkolenie SSI okręgu szczecińskiego w Arboretum w Glinnej

W dniu 11 lipca br. obyło się szkolenie instruktorów krajowych, okręgowych i grupy prezesów będących instruktorami ogrodowymi w Arboretum w Glinnej w Nadleśnictwie Gryfino.

Pięknie położony Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej jest znany w Polsce z największych okazów drzew obcego pochodzenia. Ogród dendrologiczny otaczają morenowe wzgórza porośnięte wiekowym bukowym drzewostanem, które łagodzą wpływ zimnych wiatrów, stanowiąc otulinę dla bogatej kolekcji drzew i krzewów. Specyficzny mikroklimat stwarza warunki do wzrostu i rozwoju wielu wrażliwych na mróz gatunków roślin.

Czytaj więcej...

Szkolenie SSI

27 marca w ROD Santocka w Szczecinie odbyło się jednodniowe szkolenie SSI okręgu szczecińskiego, w którym uczestniczyło 52 instruktorów ogrodowych, okręgowych i krajowych.

Czytaj więcej...

Seminarium Ogrodnicze

Na zaproszenie dyrektor szkoły Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie  - pani Lili Pławińskiej i kierownika Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego – pana Andrzeja Fidosa, grupa instruktorów krajowych i okręgowych uczestniczyła w seminarium ogrodniczym w dniu 2 lutego br. Uczestniczyli w nim również ogrodnicy i rolnicy ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej...

Szkolenie instruktorów SSI

W dniu 27 października br., okręg szczeciński zorganizował jednodniowe szkolenie dla instruktorów SSI. Odbyło się ono  w świetlicy ogrodu ROD „Przyjaźń” w Szczecinie - dzięki uprzejmości Pani Prezes zarządu Kazimierze Wadowskiej.

Piękna, wystrojona świetlica pomieściła ponad 60 instruktorów (krajowych, okręgowych i ogrodowych) z całego naszego okręgu. Prezes OZ w Szczecinie powitał zebranych instruktorów, przypomniał o ważnej roli, jaką pełnią instruktorzy w ogrodach i ich zdaniach, wspomniał o jubileuszu 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Czytaj więcej...

Narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz instruktorów SSI PZD

Jak co roku, w dniu 27 marca 2013 roku w siedzibie OZ PZD w Szczecinie, odbyła się narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD (krajowych i okręgowych). Uczestniczyło w niej 19 osób.

Obrady otworzył dyrektor biura OZ PZD, przewodniczący Komisji ds. Oświaty i Szkolenia w Szczecinie - Pan Tomasz Olkuski. Przedstawił tematykę oraz podkreślił rolę społecznej służby instruktorskiej. Omówił bieżące cele Okręgowego Zarządu, poinformował o zgłoszeniu przez Platformę Obywatelską projektu ustawy o ogrodach działkowych do laski marszałkowskiej.

Czytaj więcej...

Nauka szczepienia i okulizacji

Instruktorzy społecznej służby instruktorskiej okręgu szczecińskiego w dniach 15-17 marca 2013 roku uczestniczyli w kursie „Nauki szczepienia i okulizacji”. Kurs odbył się w Centrum Edukacji Ogrodniczej Szczecin Zdroje. Wykłady prowadzili Pan Andrzej Wyka oraz Pan Jan Masny.

W pierwszym dniu kursanci zapoznali się z metodami okulizacji i szczepienia. W kolejnych dniach ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne. Wykładowcy podchodzili do każdego i pokazywali na żywym materiale jak prawidłowo wykonać wszystkie metody okulizacji oraz szczepienia. Na koniec szkolenia, mimo nie sprzyjającej pogody, wykładowcy oprowadzili kursantów po sadzie.
Instruktorzy SSI z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania wykładowcom. Wymieniali się z prowadzącymi swoimi spostrzeżeniami.

Czytaj więcej...

Szkolenie instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej

W dniach 18-19 grudnia br odbyły sie szkolenia instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego. W pierwszym dniu w spotkaniu udział wzieli instruktorzy z miasta Szczecina natomiast w drugim dniu w szkoleniu uczestniczyli instruktorzy z poza Szczecina.

Głównym celem narady było przedstawienie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Członek Komitetu Incjatywy Ustawodawczej pan Michał Tera bardzo obszernie omówił tezy zawarte w Obywatelskim Projekcie Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Nastepnie zapoznał instruktorów SSI z projektem Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej...

Podkategorie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 172

Wczoraj 287

W tygodniu 1524

W miesiącu 4323

Wszystkich 515068

Kubik-Rubik Joomla! Extensions