Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szkolenia

Szkolenie dla nowych działkowców

Szkolenie dla nowych działkowców i kandydatów na działkowców.

Zapraszamy na szkolenie 

w  miesiącu wrześniu 2023:

 

·      27.09.2023 (środa), godz. 16:00 – SZCZECIN,

świetlica ROD im. „Przyjaźń”, ul. Bogumińska 16

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy na szkolenie dla osób ubiegających się o przydział działki i członkostwo w Polskim Związku Działkowców w 2020 r.:

SZCZECIN, godz. 16:00 – siedziba Okręgowego Zarządu PZD, ul. Uznamska 4, Dąbie:

·       27 stycznia 2020 (poniedziałek)

·       17 lutego 2020 (poniedziałek)

·       5 marca 2020 (czwartek)

·       23 marca 2020 (poniedziałek)

·       16 kwietnia 2020 (czwartek)

·       18 maja 2020 (poniedziałek)

·       25 maja 2020 (poniedziałek)

·       3 czerwca 2020 (środa)

ŚWINUJŚCIE godz. 16:00 – świetlica ROD „Kotwica” ul. Mazowiecka 77b,

·       26 lutego 2020 (środa)

Narada SSI

19 grudnia 2019 r. odbyła się narada instruktorów krajowych i okręgowych społecznej służby instruktorskiej Okręgu szczecińskiego. Jak co roku, podsumowana została działalność oświatowa (m.in. szkolenia nowych działkowców, instruktorów, współpraca z Fundacją Green zorganizowane i przeprowadzone konkursy okręgowe (Wzorowa działka roku 2019 Okręgu szczecińskiego oraz plastyczny dla dzieci) i udział w konkursach krajowych.

Czytaj więcej...

Szkolenie SSI okręgu szczecińskiego w Arboretum w Glinnej

W dniu 11 lipca br. obyło się szkolenie instruktorów krajowych, okręgowych i grupy prezesów będących instruktorami ogrodowymi w Arboretum w Glinnej w Nadleśnictwie Gryfino.

Pięknie położony Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej jest znany w Polsce z największych okazów drzew obcego pochodzenia. Ogród dendrologiczny otaczają morenowe wzgórza porośnięte wiekowym bukowym drzewostanem, które łagodzą wpływ zimnych wiatrów, stanowiąc otulinę dla bogatej kolekcji drzew i krzewów. Specyficzny mikroklimat stwarza warunki do wzrostu i rozwoju wielu wrażliwych na mróz gatunków roślin.

Czytaj więcej...

Szkolenie SSI

27 marca w ROD Santocka w Szczecinie odbyło się jednodniowe szkolenie SSI okręgu szczecińskiego, w którym uczestniczyło 52 instruktorów ogrodowych, okręgowych i krajowych.

Czytaj więcej...

Seminarium Ogrodnicze

Na zaproszenie dyrektor szkoły Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie  - pani Lili Pławińskiej i kierownika Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego – pana Andrzeja Fidosa, grupa instruktorów krajowych i okręgowych uczestniczyła w seminarium ogrodniczym w dniu 2 lutego br. Uczestniczyli w nim również ogrodnicy i rolnicy ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej...

Szkolenie instruktorów SSI

W dniu 27 października br., okręg szczeciński zorganizował jednodniowe szkolenie dla instruktorów SSI. Odbyło się ono  w świetlicy ogrodu ROD „Przyjaźń” w Szczecinie - dzięki uprzejmości Pani Prezes zarządu Kazimierze Wadowskiej.

Piękna, wystrojona świetlica pomieściła ponad 60 instruktorów (krajowych, okręgowych i ogrodowych) z całego naszego okręgu. Prezes OZ w Szczecinie powitał zebranych instruktorów, przypomniał o ważnej roli, jaką pełnią instruktorzy w ogrodach i ich zdaniach, wspomniał o jubileuszu 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Czytaj więcej...

Narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz instruktorów SSI PZD

Jak co roku, w dniu 27 marca 2013 roku w siedzibie OZ PZD w Szczecinie, odbyła się narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD (krajowych i okręgowych). Uczestniczyło w niej 19 osób.

Obrady otworzył dyrektor biura OZ PZD, przewodniczący Komisji ds. Oświaty i Szkolenia w Szczecinie - Pan Tomasz Olkuski. Przedstawił tematykę oraz podkreślił rolę społecznej służby instruktorskiej. Omówił bieżące cele Okręgowego Zarządu, poinformował o zgłoszeniu przez Platformę Obywatelską projektu ustawy o ogrodach działkowych do laski marszałkowskiej.

Czytaj więcej...

Nauka szczepienia i okulizacji

Instruktorzy społecznej służby instruktorskiej okręgu szczecińskiego w dniach 15-17 marca 2013 roku uczestniczyli w kursie „Nauki szczepienia i okulizacji”. Kurs odbył się w Centrum Edukacji Ogrodniczej Szczecin Zdroje. Wykłady prowadzili Pan Andrzej Wyka oraz Pan Jan Masny.

W pierwszym dniu kursanci zapoznali się z metodami okulizacji i szczepienia. W kolejnych dniach ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne. Wykładowcy podchodzili do każdego i pokazywali na żywym materiale jak prawidłowo wykonać wszystkie metody okulizacji oraz szczepienia. Na koniec szkolenia, mimo nie sprzyjającej pogody, wykładowcy oprowadzili kursantów po sadzie.
Instruktorzy SSI z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania wykładowcom. Wymieniali się z prowadzącymi swoimi spostrzeżeniami.

Czytaj więcej...

Szkolenie instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej

W dniach 18-19 grudnia br odbyły sie szkolenia instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego. W pierwszym dniu w spotkaniu udział wzieli instruktorzy z miasta Szczecina natomiast w drugim dniu w szkoleniu uczestniczyli instruktorzy z poza Szczecina.

Głównym celem narady było przedstawienie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Członek Komitetu Incjatywy Ustawodawczej pan Michał Tera bardzo obszernie omówił tezy zawarte w Obywatelskim Projekcie Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Nastepnie zapoznał instruktorów SSI z projektem Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej...

Szkolenia Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie zaprasza na spotkanie Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego podczas którego będzie omawiany projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz realizacja programu modernizacji działek przez rodzinne ogrody działkowe.

W czasie szkolenia będzie prowadzona aktualizacja instruktorów. Spotkania odbędą się w dniach:

- 18.12.2012 roku (wtorek) dla instruktorów ze Szczecina,
- 19.12.2012 roku (środa) dla instruktorów z terenu,

Szkolenia rozpoczynają się o godzinie 10.oo w domu działkowca ROD im. „Przyjaźń” ul. Bogumińska 16 w Szczecinie. Listy z zebranymi podpisami można przynieść na spotkanie.

Podkategorie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 102

W tygodniu 2

W miesiącu 104

Wszystkich 469313

Kubik-Rubik Joomla! Extensions