Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Nie bez przypadku, wybór ogrodu na X Posiedzenie Okręgowej Rady, padł właśnie na ogród Przyjaźń, chociażby ze względu nawet na pokazanie członkom OR i zaproszonym prezesom, ładnie zagospodarowany ogród.

Posiedzenie odbyło się w dniu 08.11.2021 r. i rozpoczęło się o godzinie 10:00 z zachowaniem rygorów sanitarnych, w przestronnej Sali domu działkowca.

Po wstępnych procedurach przyjęcia porządku obrad, wyboru komisji uchwał i wniosków, jako pierwszy punkt, prezes Okręgu przedstawił aktualną sytuację w PZD, z uwzględnieniem Okręgu Szczecińskiego. w swoim wystąpieniu wyartykułował tegoroczną kampanię sprawozdawczą w ROD w trudnych warunkach pandemii, kierunki doskonalenia gospodarki finansowej przez rozwój OFK i pełniejsze wdrażanie programu DGCS, trudności w organizowaniu szkoleń oraz komunikacji wewnątrzzwiązkowej.

Pełnię spraw finansowych oraz ocenę kondycji finansowej ROD, przedstawiła główna księgowa, pani Romualda Wilmowicz.

Szerokiego omówienia kampanii sprawozdawczej i występujących problemów dokonał członek OR – Tomasz Olkuski.

Ważnym tematem było omówienie projektu otwartego planu pracy na rok 2022.

Zwieńczeniem posiedzenia było przyjęcie uchwał. (tutaj)

Druga część spotkania miała charakter integracyjny, w której to części uhonorowano zasłużone osoby, przyznanymi dyplomami oraz medalami jubileuszowymi.

Dyplomy otrzymało 5 osób, a medale 14 członków Okręgowej Rady, 2 członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej, 1 instruktor SSI oraz 8 zasłużonych byłych wieloletnich działaczy.

 

 

 

 

 

 

Z zaproszonych gości zaszczycili swoją obecnością asystent prof. Bogusława Liberadzkiego, przewodniczący rady miasta Polic oraz burmistrz Nowogardu, redaktor- fotoreporter Kuriera Szczecińskiego.

Udział w spotkaniu wzięli także prezesi zarządów ROD, które powstały w okresie funkcjonowania Polskiego Związku Działkowców, którym wręczono okolicznościowe statuetki.

Druga część przebiegała pod znakiem jubileuszu 40 lecia PZD, 75 lecia polskich ogrodów na Pomorzu Zachodnim oraz 103 rocznicy odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

W ogrodzie „Przyjaźń” posadzone jest pamiątkowe drzewo z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

O oprawę medialną zadbał sekretarz Okręgu – pan Roman Krempski, który przybliżył uczestnikom historię rodzenia się niepodległości Polski, przedstawił migawki z życia PZD w okresie 40 lecia oraz zadbał o oprawę muzyczną obejmującą pieśni okresu rodzenia się niepodległości.

Ważnym akcentem historycznym była również galeria kronik ogrodowych, z których na szczególną uwagę zasługuje ROD Skarbówka, prowadzona nieprzerwanie od 1946 r.  Kronik nie powstydziliby się nasi historyczni polscy kronikarze.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, wspomnieniach minionych lat, przy poczęstunku słodkościami i kiełbasą z ogniska, a niektórym pozwoliło poszerzyć spojrzenie na ogród działkowy nie tylko z punktu widzenia swojego podwórka.

Podziękowania TUTAJ

Tadeusz Jarzębak

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 150

Wczoraj 183

W tygodniu 1301

W miesiącu 3125

Wszystkich 506548

Kubik-Rubik Joomla! Extensions