Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 23 maja 2024 r., odbyło się w Urzędzie Miasta Szczecin spotkanie mające na celu omówienie kwestii związanych z funkcjonowaniem i rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych na terenie miasta Szczecin. W spotkaniu z ramienia PZD Okręgu w Szczecinie wzięli udział Prezes Okręgu Tadeusz Jarzębak oraz pracownicy PZD Okręgu w Szczecinie – Robert Szymański i Michał Tera.

Podczas spotkania omówiono kwestie związane z regulacją stanów prawnych gruntów na których położone są ROD, planowane przez UM Szczecin działania związane z reformą planowania przestrzennego a w szczególności ujęcie istniejących na terenie miasta ROD w planach ogólnych. Dodatkowo poczyniono uzgodnienia co do odtworzenia ROD za częściowe likwidacje ROD, które miały miejsce w ostatnich latach w związku z realizacją w szczególności szeregu inwestycji drogowych oraz nabycia terenu przez PZD w celu utworzenia nowego ROD. 

Spotkanie to było bardzo potrzebne dla zabezpieczenia przyszłości ogrodów działkowych znajdujących się na terenie Miasta Szczecin oraz dalszego rozwoju ogrodnictwa działkowego na terenie Miasta a wnioski budzą nadzieje na coraz lepszą współpracę PZD Okręgu w Szczecinie z władzami Miasta Szczecin. 

M. Tera

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 156

Wczoraj 183

W tygodniu 1307

W miesiącu 3131

Wszystkich 506554

Kubik-Rubik Joomla! Extensions