Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Nowe  szanse rozwoju dla Polski i Regionu - Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w kontekście Krajowego Planu Odbudowy to hasło, pod którym prof. Bogusław Liberadzki zorganizował 25 lutego br. konferencję w Kołobrzegu.

Na konferencję zaproszeni zostali parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa oraz gmin a także działacze ugrupowań politycznych i różnych stowarzyszeń. Z zaproszenia skorzystał Prezes i I Wiceprezes naszego Okręgu PZD. Pan prof. Liberadzki po przywitaniu gości i uczestników, przedstawił priorytety programowe, Grupy S&D w Parlamencie Europejskim, które obejmują:

01. Prawa socjalne

02. Wspólna walkę z pandemią

03. Zwiększenie budżetu UE

O4. Praworządność

O5. Cyfryzacje

O6. Europejski zielony ład

Dla naszych rodzinnych ogrodów działkowych, priorytet 06 zbieżny jest z polityką Związku, w zakresie wdrażania programów proekologicznych a także, obecnie realizowanego projektu „Rozwój Zielonej Infrastruktury przez wsparcie rodzinnych ogrodów działkowych”. 

W naszym Okręgu, Europoseł prof. Liberadzki jest cenioną osobowością, między innymi za częste kontakty z ogrodami na przestrzeni wielu lat i wspieranie idei ogrodnictwa działkowego, prowadzonego przez PZD.

W trakcie wystąpień gości - Marszalka Województwa Zachodniopomorskiego i Posłów Jarosława Rzepy i Dariusza Wieczorka oraz Burmistrza Kołobrzegu i członka zarządu województwa Pana Stanisława Wziątka, przyszła pora na działkowców.

Skorzystaliśmy z doskonałej okazji, by uhonorować Pana prof. Liberadzkiego, medalem 40-lecia PZD "BENE MERITUS", nadanym przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców  pana Eugeniusza Kondrackiego, w roku jubileuszu oraz pamiątkową statuetką "Jubileuszu 40-lecia PZD i 75 lecia polskich ogrodów działkowych na Pomorzu Zachodnim", od Okręgu Szczecińskiego.

Wyróżnienia dość długo czekały na taką właśnie okazje, by publicznie je wręczyć zasłużonemu. Prof. Liberadzki na nasze zaproszenia zawsze pojawia się  a gdy czas mu nie pozwala, deleguje reprezentanta, co nie wszystkim politykom się to zdąża.

Europosła Liberadzkiego cenimy za kulturę, wiedzę, takt i doświadczenie. Życzymy, by tę misję wypełniać mógł jak najdłużej, bo jest potrzebny Europarlamentowi i godnej reprezentacji naszego Kraju na forum międzynarodowym.

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie 

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 51

Wczoraj 81

W tygodniu 619

W miesiącu 901

Wszystkich 476504

Kubik-Rubik Joomla! Extensions