Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie, na początku grudnia zostało podpisane 5 kolejnych umów zgłoszonych przez ROD w IV etapie konkursu programu wsparcia dla działkowców pn. "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych". Podpisanie tych umów oznacza rozpoczęcie realizacji zawnioskowanych zadań na sumę 452 170 zł.

W sumie w Okręgu PZD w Szczecinie zostało podpisane w ramach I, II, III, IV etapu konkursu z Oddziałem Regionalnym ARiMR w  Szczecinie 19 umów o granty z ROD, na łączną kwotę 1 819 408 zł. Do odważnych ROD, które zdecydowały się na podpisanie tych umów należą: ROD – Bielik, Chemik, Jutrzenka, Kotwiczna, Nad Płonią, Piast, Pogodny, Port Centralny, Santocka, Sikorskiego, Wzgórze Arkońskie, XXX-lecia, Zaodrze, Złota Praha, Krzekowo, Skarbówka w Szczecinie, Czcibora w Dębnie, Zielone Tarasy w Gryfinie, T. Kościuszki w Dobrzanach. Jeden ROD „Santocka” już zrealizował podpisaną umowę i jest rozliczony z ARiMR.

Zadania które realizowane są w ramach projektów, to: zakup rębaków, hoteli dla owadów zapylających, domki dla jeży, karmiki i butki lęgowe, piły spalinowej, tablic edukacyjne, sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego ROD, ogrodzenie zewnętrzne, wiaty na imprezy, łąki kwiatowe, tworzenie i odnowienie zieleni, kompostowniki, remont instalacji wodnej, działania edukacyjne, place zabaw. Zakończenie wszystkich tematów wybranych przez ogrody, pozwoli na poprawę jakości terenów zielonych ich kondycję a tym samym wpłynie na poprawę jakości powietrza. O dalsze wsparcie w ramach konkursu "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” z naszego Okręgu stara się 9 ROD na sumę 925 301 zł

Sekretarz Okręgu w Szczecinie Roman Krempski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 16

Wczoraj 140

W tygodniu 156

W miesiącu 671

Wszystkich 453289

Kubik-Rubik Joomla! Extensions