Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Tradycyjne w ostatnią niedzielę września, przypadającą w tym roku 25 września, na terenie Rajskiego Ogrodu w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego, nastąpiło podsumowanie 48 edycji konkursu pod hasłem „Cały Szczecin w kwiatach”, organizowanego przez ‘Kurier Szczeciński’ przy wsparciu partnerów konkursu:

Obecna edycja konkursu odbyła się w kategoriach: ogród przydomowy, balkon, inna forma zagospodarowania terenu zielonego, ogrody działkowe. Redaktor naczelny Kuriera Szczecińskiego Pan Roman Ciepliński otwierając podsumowanie 48 edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach”, stwierdził, że uczestnicy konkursu poprzez swą pasję przyczyniają się do upiększenia przestrzeni naszego miasta.

PZD jako jeden z partnerów konkursu, wytypował Panią Justynę Sielicką do jury która wspólnie z zespołem jury konkursu, bezinteresownie oceniali zgłoszenia uczestników konkursu. 

Wśród laureatów 48 edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach” znaleźli się działkowcy z 5-ciu Rodzinnych Ogrodów Działkowych zlokalizowanych w Szczecinie.

W tym roku tytuł najpiękniejszej działki przypadł Gracjanowi Falkowskiemu z ROD „Nowe osiedle”.       Działka Pana Gracjana swym zagospodarowaniem ujęła Ligę Ochrony Przyrody Okręgu w Szczecinie za wyjątkowe połączenie charakteru działki owocowo-warzywną z ukwieconą pozostałą przestrzenią obejmującą ponad 40 gatunków kwiatów i ozdobnych krzewów, powodując, że jego działka tworzy urokliwą przestrzeń, pełną pozytywnej aury. Sam Gracjan Falkowski mówi, że na niej jest sielsko, angielsko, jak u babci a pasję do ogrodnictwa zaszczepili, pradziadek i prababcia. Jako dziecko konkurowałem z nimi, chodziłem noga przy nodze, wsadzałem w ziemię nawet jakieś patyki i obserwowałem, czy coś z nich wyrośnie, i kto ma lepszy warzywnik – wspomina z uśmiechem p. Gracjan

  

Drugie miejsce zajęła Pani Maria Matz z ROD „Władysława Sikorskiego”. O swojej działce pani Maria Matz mówi, że to jej małe prywatne „królestwo” zieleni, owoców i kwiatów, a czas, jaki w nim spędza, to najpiękniejszy okres życia.

  

 

 

 

 

 

Trzecie miejsce przypadło Państwu Agnieszce i Dariuszowi Tabaczewscy z ROD „Adama Mickiewicza. Ten skrawek ziemi Agnieszce i Dariuszowi Tabaczewskim jak podkreślili, daje im i ich najbliższym, w tym dzieciom, wytchnienie, radość, a przy okazji dostarcza warzyw z własnych upraw i owoców. Ten ich prywatny azyl stał się też miejscem regularnych spotkań w gronie znajomych.

  

 

Na wyróżnienie zasłużyli Państwo Anna i Andrzej Kostańscy z ROD „Bukowina”. W ocenie czytelników Kuriera Szczecińskiego, którzy głosując SMS-ami wskazali swego faworyta i tym samym przyznali trzecią nagrodę publiczności dla Państwa Anna i Andrzej Kostańscy.

               

Na wyróżnienie zasłużyła również działka  Pani Grażyny Skorupińskei z ROD „Botaniczne”. O swojej działce pani Grażyna Skorupińska mówi, że jest niczym los wygrany na loterii. Jest jej prywatnym azylem, w którym odpoczywa, a przy okazji daje radość jej najbliższym i znajomym podczas pogawędek w miłych okolicznościach przyrody.

Lauratom konkursu „Cały Szczecin w kwiatach” w kategorii ,ogrody działkowe’, nagrody i wyróżnienia wręczał sekretarz Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Roman Krempski.

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy!

 

Polski Związek Działkowców

Okręg w Szczecinie

Jury konkursu

 

Podziękowanie

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 171

Wczoraj 185

W tygodniu 356

W miesiącu 3511

Wszystkich 485193

Kubik-Rubik Joomla! Extensions