Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

ROD Kotwiczna swoimi korzeniami sięga czasów przedwojennych. Po wojnie zagospodarowali go polscy działkowcy. W tym roku będzie obchodził jubileusz 75 - lecia, co zostało zapowiedziane przez Prezesa Zarządu ogrodu, Pana Zbigniewa Hajdusia w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka, 4 czerwca br.

Festyn rozpoczął się o godz. 10 -tej na ogólnym placu przy Domu Działkowca.

W bogatym programie przewidziano otwarcie placu zabaw dla dzieci, pomysłowo zaprojektowanego i wykonanego wysiłkiem działkowców, przy wydanej pomocy sponsora Eurokinderland.

NA maluchy z rodzicami czekało wiele atrakcji. Każdemu dziecku zapewniono upominek a dla uczestników konkursów nagrody, medale i wyróżnienia.

Atmosfera wspaniała powodowała, że frekwencja rosła z każdą minutą.

Przygotowano wiele niespodzianek, jak bojowy wóz straży pożarnej, wóz policyjny, pogotowia energetycznego, stoiska ze słodyczami, napojami oraz liczne konkursy

Imprezę prowadził osobiście prezes ROD. Dwoił się i troił. Dosłownie był wszędzie. Pomagał ofiarnie cały zgrany zarząd i aktywiści działkowi. Każdy znał swoje zadanie i rolę. Organizacja perfekt.

Ciepło zostały przyjęte dzieci z Ukrainy.

Powodzeniem cieszyło się stoisko promujące ekologię i wykorzystanie odpadów, prowadzone przez Panią Elwirę Żniniewicz

Ogród ładnie zadbany, świątecznie ustrojony, ciekawe nowoczesne tablice informacyjne. Działki przyciągają wzrok zwiedzającego.

W ogrodzie zorganizowane jest pasieczysko urządzone siłami członków Koła pszczelarzy, pomysłowo i praktyczne oraz pożyteczne dla ogrodu.

NA uwagę zasługują pamiątkowe drzewka, ładnie rosnące i tablica pamiątkowa. Drzewka sadzone w 70 rocznicę założenia ogrodu przez Prezesa PZD, pana Eugeniusza Kondrackiego, w czasie wizyty w ogrodzie. Miał szczęśliwą rękę.

W ogrodzie życie tętni. Warto z niego brać przykład.

Festyn udany, pogoda dopisała, uczestnicy też.

Wyrazy uznania dla organizatorów, czekamy na pełna relacje z imprezy.

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 186

Wczoraj 190

W tygodniu 938

W miesiącu 3482

Wszystkich 410037

Kubik-Rubik Joomla! Extensions