Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Laury i nagrody czekają!

To już 48. edycja najpopularniejszego i najbardziej lubianego z zielonych konkursów pod hasłem „Cały Szczecin w kwiatach”, którego organizatorem jest redakcja Kuriera Szczecińskiego. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach: balkon, ogród przydomowy, inna forma zagospodarowania terenu zielonego i działka.

Z grona tych, którzy znajdą się w ścisłym finale, nasi Czytelnicy będą mieli szansę wskazać w drodze SMS-owego głosowania także własnego faworyta, przyznając mu doroczną Nagrodę Publiczności.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele bądź opiekunowie (osoby prywatne i nie tylko one) założeń i kompozycji zielono-kwiatowych na balkonach i tarasach w budynkach wielorodzinnych, wokół domów, osiedlowych podwórek między blokami czy podwórzy pośród kamienic poszczególnych wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, jak też będących w zarządzie bądź administracji innych podmiotów, w ogródkach działkowych ROD bądź innych obiektów prywatnych lub użyteczności publicznej.

Warunkiem udziału jest zgłoszenie zawierające dane osoby lub podmiotu zgłaszającego (z danymi kontaktowymi, tj. numerem telefonu, najlepiej komórkowego), dane adresowe miejsca oraz nadesłanie zdjęć, ewentualnie filmu, ukazujących aktualny stan nasadzeń. W przypadku kompleksów Rodzinnych Ogrodów Działkowych prosimy o dokładną lokalizację – podanie nazwy kompleksu, numeru działki i nazwy alejki. Zgłoszenie powinno zawierać 3-5 zdjęć w formie papierowej lub cyfrowej. Zdjęcia lub film powinny przedstawiać plan ogólny z najatrakcyjniejszymi elementami balkonu, ogrodu bądź terenu. Materiały konkursowe nie będą zwracane. Warto też wskazać kategorię, a w tytule e-maila lub na karcie/kopercie umieścić nazwę konkursu: „Cały Szczecin w kwiatach”.

Zgłoszenie należy przesłać e-mailowo lub dostarczyć osobiście do 30 czerwca. Można skorzystać ze skrzynki na budynku lub złożyć je w sekretariacie redakcji „Kuriera Szczecińskiego”, pl. Hołdu Pruskiego 8 (pok. nr 53). Do zgłoszeń pocztą elektroniczną udostępniamy adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zdjęcia nie mogą przekraczać 5 MB/każde, a film nie może przekraczać 30 MB).

Jury dokona oceny miejsca na podstawie przesłanych zdjęć lub filmików i podejmie decyzję, czy będzie ono kwalifikowane do finału konkursu. Efekty pracy i pasji tych, którzy znajdą się na liście finałowej w każdej z kategorii, prezentować będziemy na łamach „Kuriera” oraz na portalu www.24kurier.pl.

Nagrody dla zwycięzców ufundują: Centrum Ogrodnicze „Rajski Ogród”, Fosfan SA oraz Polski Związek Działkowców. Zapraszamy do wspólnej zabawy i rywalizacji! Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w ostatnią niedzielę września.

Czekamy zatem na zgłoszenia. Zapraszamy do udziału w rywalizacji i wspólnej zabawy!

Mirosław WINCONEK

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 181

Wczoraj 190

W tygodniu 933

W miesiącu 3477

Wszystkich 410032

Kubik-Rubik Joomla! Extensions