Polecamy:

Wieści z Okręgu

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Obradujący w dniu 28.02.2022 r., Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie, odniósł się do sytuacji wywołanej rosyjską agresją na Ukrainę

Jako działkowcy kategorycznie potępiamy akt naruszenia prawa do samostanowienia  narodu i państw ukraińskiego i zbrojne zaatakowanie tego kraju. 

Skutki wywołanej wojny są i będą porażające dla porządku europejskiego, narażając jednocześnie na cierpienia ludność cywilną i byt ich rodzin.

Podziwiamy determinację obrońców swojej ziemi ojczystej i ich bohaterstwo.

Wojna na Ukrainie powoduje falę migracji obywateli szukających ratunku. Do Polski codziennie napływają tysiące uciekinierów. Zjawisko to będzie rosło w miarę rozwoju sytuacji.

Okręgowy Zarząd apeluje do działkowców Okręgu o:

1. Zgłaszanie możliwości przyjęcia rodzin w prywatnych mieszkaniach w miarę możliwości.

2. Włączanie się ROD do udzielania materialnej pomocy przez sformalizowane organizacje charytatywne

3. Przygotowanie się do  zwiększenia tej pomocy przez zorganizowane zbiórki darów w dalszym etapie rozwoju sytuacji.

4. Działki oraz infrastruktura ogrodów w chwili obecnej nie wchodzą w zakres organizowania pomocy jako bazy noclegowej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, działania będą koordynowane przez PZD.

5. Dla należytego rozeznania sytuacji bieżącej, zobowiązujemy zarządy ROD do przekazywania wszystkich bieżących informacji dotyczących spraw do biura Okręgu. Nie podejmować żywiołowych, nieskoordynowanych działań z ośrodkami dyspozycyjnymi w tym zakresie.

Informacje dotyczące pomocy dla Ukrainy można uzyskać: 

https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=15160

wszelkie formy możliwości pomocy na terenie województwa zachodniopomorskiego organizacje mogą zgłaszać do: Justyny Łyjak, tel. 696 031 163

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 185

Wczoraj 190

W tygodniu 937

W miesiącu 3481

Wszystkich 410036

Kubik-Rubik Joomla! Extensions