Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

 

Dnia 8.03.2021 roku złożono pierwsze wnioski do Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Urzędu Miasta - Wydział Ochrony Środowiska w Szczecinie o zmniejszenie populacji dzików i dodatkowy odstrzał na terenie rodzinnych ogródków działkowych.

Pod wnioskiem podpisało się 11 prezesów, między innymi: Prezesi Zarządów ROD im: "Kotwiczna", "Waryńskiego", "Bielik", "Bolesława Chrobrego", "Krzekowo", "Nad Jeziorem", "Nowe Osiedle", "Nowe Życie", "Port Centralny", "Wyspa Pucka", "Bema".

Prezesi reprezentują ogółem 204,14 ha powierzchni ogródków działkowych, 4659 działek oraz 6958 działkowców.

Mamy nadzieję, że będą do nas dołączały następne ogrody, w których dziki dokonują spustoszeń. 

Na wszystkich tych ogrodach zbierane też są podpisy do Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka o objęcie ogródków działkowych i terenach przyległych odstrzałem redukcyjnym.

APELUJEMY DO WSZYSTKICH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH W SZCZECINIE DOTKNIĘTYCH NOTORYCZNYMI ZNISZENIAMI PRZEZ DZIKI, O DOŁĄCZENIE SIĘ DO NASZEJ WSPÓLNEJ SPRAWY - ZBIÓRKI PODPISÓW DZIAŁKOWCÓW ORAZ ICH RODZIN I DOŁĄCZENIE SIĘ DO WNIOSKÓW DO ZACHODNIOPOMORSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO ORAZ URZĘDU MIASTA SZCZECIN - OCHRONY ŚRODOWISKA Z  PRZEDSTAWIENIEM NASZYCH PROBLEMÓW.

APELUJEMY RÓWNIEŻ DO WSZYSTKICH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH O WSPÓLNE KOORDYNOWANIE DZIAŁAŃ W SPRAWIE DZIKÓW. PROSIMY WAS O KONTAKT MAILOWY Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. LUB NR TEL. 518326309 I ZGŁOSZENIA CHĘCI DO PODPISU PETYCJI I WNIOSKÓW.

 

Przewodniczący Kolegium

Prezesów Szczecin "Międzyodrze"

Zbigniew Hajduś

 

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 46

Wczoraj 228

W tygodniu 1090

W miesiącu 3384

Wszystkich 321201

Kubik-Rubik Joomla! Extensions