Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W Polsce od 2021 r zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące eko-żywności. Jest to konsekwencja reformy systemu rolnictwa ekologicznego w Unii Europejskiej. Nowe przepisy zostały przyjęte przez europarlament w kwietniu 2018 r. Konsumenci maja zyskać pewność, że produkty z certyfikatem są najwyższej jakości. Celem zmian jest ujednolicenie przepisów dla producentów europejskich  i z tych krajów z poza Unii Europejskiej – których mają obowiązywać te same zasady.

Nowe zasady maja zwiększyć pewność konsumentów, że nabywana przez nich żywność jest wysokiej jakości. Importerzy będą musieli się dostosować do unijnych standardów. Wyznaczono na to pięć lat. Obostrzenia będą obowiązywać od 2026 r.

To wszystko zdaniem ekspertów -może się pozytywnie przełożyć się na polski rynek żywności ekologicznej. Rynek jest szacowany na 900 mln zł i dynamika wzrostu  to około 20% rocznie. W planach jest przyznawanie grantów przedsiębiorcom którzy podejmą ryzyko produkcji.

My działkowcy od przeszło stu lat produkujemy na potrzeby własne rodzin  najzdrowsza żywność na naszych działkach.

Dotychczas nie otrzymywaliśmy żadnych grantów.

Dotychczas za małe jest  uznanie dla trudu i pracy milionowej rzeszy działkowców, którzy doceniają zdrowe własne świeże warzywa i owoce oraz  zioła.

W świetle powyższych rozwiązań prawnych Unii Europejskiej,  my Działkowcy mamy swój już faktyczny obecnie  udział w produkcji najwyższej jakości ekożywności dla około 15% naszego społeczeństwa polskiego.

Popularyzujmy zdrowy i ekologiczny styl życia i odżywiania naszych rodzin i najbliższego otoczenia społeczności lokalnej.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny argument funkcjonowania ogrodów działkowych w naszych miastach w kraju. 74 % osób jest zainteresowanych zakupem świeżych warzyw i owoców na potrzeby dnia codziennego. To jest bardzo poważne uzasadnienie.

                                                                        

Szczecin 11-05-2020

Działkowiec  JR

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 249

Wczoraj 346

W tygodniu 1302

W miesiącu 1302

Wszystkich 267563

Kubik-Rubik Joomla! Extensions