Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Przyjaźń po analizie zapisów w projekcie ustawy o zmianie  ustawy  - Prawo Budowlane uważa, że dopuszczenie legalizacji samowoli budowlanych na terenie  ogrodów działkowych doprowadzi do unicestwienia podstawowych celów  zawartych w art.  3 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, a także idei istnienia ogrodów działkowych. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której przestrzegający prawo będą poszkodowani a łamiący  prawo będą  triumfować.

W projekcie ustawy w  proponowanym  art. 49 f  powinien znaleźć się zapis  „nie dotyczy altan działkowych”   określonych  w   ustawie  z dnia 13 grudnia 2013 r.  o rodzinnych ogrodach działkowych.

Akceptacja przez ustawodawcę pobudowanych altan ponadnormatywnych w naszej ocenie przestrzegających   przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych  jest nie do przyjęcia.

 

Doprowadzi do powstania  podziałów wśród działkowców, którym udało się wybudować  duże domy  w ogrodach  działkowych   i tych  drugich  , którzy postępują zgodnie z prawem.

Niniejsze stanowisko droga elektroniczna kierujemy do:

• Marszałka Sejmu RP

• Wicemarszałków Sejmu RP

• Marszałka Senatu RP

• Wicemarszałków Senatu RP

• Senackiej Komisji Infrastruktury

• Ministra Rozwoju

 

W imieniu Zarządu

ROD im.  Przyjaźń

prezes Kazimiera Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 100

Wczoraj 171

W tygodniu 1038

W miesiącu 3077

Wszystkich 288674

Kubik-Rubik Joomla! Extensions