Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

31.01.2020 odbyło się spotkanie na temat: "Wyzwania stojące przed Parlamentem Europejskim". Na spotkanie zostali zaproszeni liczni  goście z terenu Województwa Zachodniopomorskiego, w tym przedstawiciele parlamentarzystów, samorządów,  organizacji pozarządowych, działacze partii. Wśród zaproszonych znalazło się kilkunastu działkowców, w tym dwóch członków Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie.

Dzięki unijnemu wsparciu dzisiaj mamy możliwość przyspieszenia budowy autostrad, dróg ekspresowych, infrastruktury kolejowej oraz wiele innych zadań o charakterze infrastrukturalnym i społecznym. Zjednoczona Europa, to duże przyspieszenie gospodarcze.

Wyzwania jakie niesie za sobą nieustanie globalizujący się świat, są bardzo zachęcające, zwłaszcza, gdy dotyczą one ochrony środowiska naturalnego. W tym temacie niepośrednia rola również rodzinnych ogrodów działkowych. Stąd postulat, by więcej środków przypadło na badania, na innowacyjność oraz na modernizację infrastruktury ROD.

Należy nieustannie rozwijać kompleksowo gospodarkę europejską w powiązaniu z gospodarką polską. Działania te powinny być coraz silniejsze, a z drugiej strony coraz bardziej otwarte na korzystną kooperację.

Polska jest w trakcie wielkiej rewolucji energetycznej. Współpraca w  tej dziedzinie mogłaby być siłą napędową tych zmian. Do tego potrzebne są regulacje prawne, które przełożyłyby się na inwestycje, w tym również dotyczące polskiego ogrodnictwa działkowego. Po wystąpieniu Profesora oraz niektórych z zaproszonych gości spotkanie zostało urozmaicone występami artystycznymi.

Jako działkowcy przekazaliśmy Organizatorowi spotkania pisemne podziękowanie za Jego przychylność w stosunku do PZD i prowadzonych przez Związek rodzinnych ogrodów działkowych.

 

inż. Józef Romanowski

I wice prezes Okręgu PZD w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 102

Wczoraj 171

W tygodniu 1040

W miesiącu 3079

Wszystkich 288676

Kubik-Rubik Joomla! Extensions