Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 31 sierpnia b.r. w piękne słoneczne popołudnie Rodzinny Ogród Działkowy im. „1 Maja” w Myśliborzu zorganizował obchody Dnia Działkowca.

Po odsłuchaniu hymnu PZD i wiersza „Cisza mojego ogrodu” Prezes ROD Pani Stanisława Chamska z udziałem W-ce Prezesa ROD P. Jerzym Franckiewiczem i Sekretarzem P. Aleksandrem Figlem powitała przybyłych członków wraz z rodzinami.

W obchodach uczestniczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Myśliborzu Pan Marek Antczak, który podziękował za zaproszenie i życzył członkom sukcesów w pracy na rzecz Ogrodu.

Pan Jerzy Franckiewicz odczytał nadesłany do Ogrodu list gratulacyjny od Prezesa PZD Okręg Szczecin Pana mgr Tadeusza Jarzębaka.

Prezes ROD zapoznała przybyłych z pracami i zadaniami jakie są obecnie wykonywane w ogrodzie.

Po części oficjalnej zaproszono przybyłych do poczęstunku i zabawy. Organizowane były zawody w rzucaniu rzutkami, znajomości owoców i warzyw poprzez dotyk. Przy muzyce zabawa była przednia i trwała do późnych godzin.

Z pozdrowieniami członkowie Ogrodu.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 220

Wczoraj 346

W tygodniu 1273

W miesiącu 1273

Wszystkich 267534

Kubik-Rubik Joomla! Extensions