Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W miniony weekend 14-15 września miała miejsce kolejna, jesienna edycja kiermaszu ogrodniczego pn. „Pamiętajcie o ogrodach”. Kiermasz jak zawsze przyciągnął tłumy miłośników roślin.  Do Szczecina przyjechało prawie 100 wystawców z  całej Polski.

Królowały jesienne byliny i kwitnące krzewy, wśród nich prym wiodły hortensje i wrzosy. Ogrodnicy przygotowali szeroką ofertę róż, traw  i ziół. Szkółkarze przygotowali drzewka i krzewy owocowe, w tym pnącza jak kiwi, goji, cytryńce i winorośle. Można było kupić truskawki, dynie, ostatnie pomidory z pola.

Na Wałach Chrobrego wystawiali się również wytwórcy jadła regionalnego, piwa, miodów, czosnku, orzechów. Swoją ofertę również prezentowali producenci kosiarek, drewnianych altan, nawozów, ozdobnych donic i rękodzieła.

Wśród wystawców, tradycyjnie swój namiot wystawił Polski Związek Działkowców okręgu szczecińskiego. Dyżurowali w nim instruktorzy krajowi i okręgowi społecznej służby instruktorskiej wraz z instruktorem ogrodniczym OZ.

Udzielali porad, badali kwasowość gleby. Informowali o wolnych działkach w naszym Okręgu i zapoznawali z procedurami przy nabyciu działek. Cieszy nas to niesłabnące zainteresowanie działkami i chęć uprawiania własnych warzyw i kwiatów, widać miłośników ekologii. Wiele zadawanych pytań dotyczyło problemów z uciążliwymi chwastami, dzikami, chorobami roślin ale też warunków „hodowli” owadów pożytecznych.

Pogoda na kiermaszu dopisała, frekwencja również, prawie nikt nie wracał z pustymi rękami, nawet ci, którzy już „prawie wszystko już mają” w ogrodzie, na działce czy na balkonie, wielu „ciężko” się wracało do domu. Trudno było wyjść z kiermaszu z tylko jedną rośliną…

Wielu wróci na wiosnę, reprezentujący PZD instruktorzy również!

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 228

Wczoraj 346

W tygodniu 1281

W miesiącu 1281

Wszystkich 267542

Kubik-Rubik Joomla! Extensions