Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

14 września br. na „Wojewódzkie Dożynki 2019” przybyły delegacje z wieńcami z całego województwa. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w Sanktuarium w Trzebiatowie celebrowanym przez Biskupa Henryka Wejmana.

Przyjęty tradycyjnie ceremoniał dożynkowy wzbogacił uroczystość liturgiczną. W homilii padały często słowa pod adresem ludzi związanych z ziemią – rolników, pszczelarzy, działkowców oraz wszystkich powiązanych z kompleksem żywieniowym. Po zakończonym nabożeństwie uformował się barwny korowód który przemaszerował na miejski stadion w Trzebiatowie, gdzie już wcześniej rozstawiono liczne stoiska poszczególnych sołectw, gmin i powiatów oraz wszelkiego rodzaju stoiska z produktami regionalnymi i rękodzieła.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali gospodarze: Wicemarszałek Województwa Jarosław Rzepa, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowic i Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański w asyście Biskupa oraz przedstawicieli Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Prezes Okręgu wraz z Wiceprezesem Czesławem Skoneckim przekazali w imieniu działkowców okazjonalny list z życzeniami na ręce gospodarzy dożynek. Po wystąpieniach nastąpiło wręczenie chleba dożynkowego dla Wicemarszałka a następnie ogólne dzielenie się chlebem z uczestnikami. Na szczególną uwagę zasługują wieńce dożynkowe, które stanowią wręcz działa artystyczne.

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie 

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 219

Wczoraj 346

W tygodniu 1272

W miesiącu 1272

Wszystkich 267533

Kubik-Rubik Joomla! Extensions