Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 07.09.2019 roku w otoczeniu parku przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie odbył się I Festyn Senioralny Działkowca pod hasłem "Szanujmy to co rośnie, kwitnie i owocuje a jednocześnie żywi, leczy i cieszy". 

Inicjatorem tego wydarzenia był Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Stargardzie. W festynie udział wzięli Starosta Powiatu, Komendant Powiatowy Policji, członek Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie oraz działkowcy i mieszkańcy całego miasta Stargardu.

Na stoiskach Rodzinne Ogrody Działkowe prezentowały swoje osiągnięcia i sukcesy, jak również zebrane warzywa i owoce. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała kapela Retro z Marianowa. Oprócz muzyki swoje umiejętności teatralne zaprezentowała grupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Miłośników motoryzacji zainteresował pokaz motocykli i możliwość porozmawiania z właścicielami jednośladów.  

Dla głodnych nie tylko wrażeń przygotowany został poczęstunek w postaci grochówki i kiełbasy z rożna.

Wyróżnienie za największą aktywność i najlepszą prezentację na festynie wśród ogrodów przyznano dla ROD "4-go Marca" w Stargardzie poprzez wręczenie przechodniego pucharu. 

Ta pożyteczna impreza według zapewnień organizatorów będzie organizowana w Stargardzie cyklicznie co roku.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 10

Wczoraj 210

W tygodniu 220

W miesiącu 4070

Wszystkich 239786

Kubik-Rubik Joomla! Extensions