Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

 W  sobotę siódmego września działkowcy ROD Międzylesie spotkali się na imprezie integracyjnej zorganizowanej z okazji obchodów Dnia Działkowca. Pod dachem naszego namiotu zebrało się 40 działkowców.

Spotkanie otworzył Prezes Zarządu ROD Marek Ciesielczyk w towarzystwie sekretarza Jadwigi Bossy i zastępcy Henryka Wojtani.

Po powitaniu zebranych, przedstawieniu nowych członków naszego stowarzyszenia Prezes odczytał list otrzymany od Prezesa Okręgu PZD w Szczecinie Tadeusza Jarzębaka. Kolejnym punktem części oficjalnej było wręczenie brązowych odznaczeń "Zasłużonego działkowca" wyróżnionym działkowcom. Odznaczenia wręczył przewodniczący komisji rewizyjnej pan Ryszard Kicio.

Zastępca prezesa Henryk Wojtania wręczył dyplomy uznania działkowcom, którzy wykazali się w pracach na rzecz ogrodu.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkania kolega Wojciech Wyglądacz przeprowadził konkurs "owocowo-warzywny" z dziećmi. Dzieci za udział w konkursie otrzymały dyplomy i coś słodkiego z rąk organizatorów imprezy. 

Niezawodni gryl-meni Adam i Radek zgłosili gotowość do podania kiełbasek i kaszanek. I w tym momencie spotkanie zmieniło się w biesiadę. Działkowcy wykazali się inicjatywą i syto zastawili stoły w smakołyki.

 

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze, było wiele ciekawych dyskusji i wymiany doświadczeń.

 

A gdy zabrzmiała muzyka, były i tańce, trwa została wciśnięta w ziemię. Zabawa trwała do nocy.

Do zobaczenia za rok.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 11

Wczoraj 210

W tygodniu 221

W miesiącu 4071

Wszystkich 239787

Kubik-Rubik Joomla! Extensions