Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

 

 W dniu 7 września 2019 roku o godz. 14.00 w świetlicy Domu Działkowca ROD "Nowy Sad" w Stargardzie odbyła się uroczystość dnia działkowca.

W uroczystości udział wzięli dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Stargardzie reprezentujący Prezydenta Miasta, przedstawiciel Okręgu PZD w Szczecinie Czesław Skonecki oraz działkowcy tego ogrodu.

Uroczystość otworzył Prezes Zarządu ROD Kazimierz Stępień omawiając osiągnięcia, jakie uzyskał ogród w ostatnich latach.

Przedstawiciel Prezydenta Miasta Stargard omówił zarys współpracy samorządu z zarządami ROD z terenu Stargardu. Wysoko ocenił współpracę  i aktywność zarządów, przekazując w imieniu Pana Prezydenta najlepsze życzenia dla wszystkich działkowców.

Przedstawiciel Okręgu Czesław Skonecki odczytał list otwarty z życzeniami dla działkowców, krótko omawiając historię obchodów dnia działkowca i aktualną sytuację w PZD.

W czasie uroczystości najaktywniejsi działkowcy zostali wyróżnienie odznaczeniami związkowi oraz dyplomami i upominkami. Po części oficjalnej był poczęstunek oraz zabawa taneczna.

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 12

Wczoraj 210

W tygodniu 222

W miesiącu 4072

Wszystkich 239788

Kubik-Rubik Joomla! Extensions