Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

24 sierpnia br. odbyły się coroczne obchody Dnia Działkowca 2019. Przed oficjalnym otwarciem  obchodów odbył się zaplanowany program zabaw dla dzieci prowadzony przez profesjonalistki, było malowanie twarzy, liczne zabawy i konkursy. Nie zabrakło na nim „słodkich nagród”. Radości i uciechy było co nie miara, a najwięcej chyba radości mieli rodzice, babcie, dziadkowie i ich bliscy. Dożynki 2019 na ROD Malwa w Szczecinie rozpoczęto tradycyjnie od Hymnu Działkowców. Uroczystość otworzył prezes zarządu Tadeusz Pabisiak.

Przywitał przybyłych działkowców a w szczególności „tych nowych”, którzy tworzą kolejne pokolenia. Powitał zaproszonego gościa Pana Romana Krempskiego – Sekretarza Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie.

Chwilą ciszy uczczono tych którzy odeszli od nas w ostatnim czasie. Prezes w swoim wystąpieniu powiedział m.in.: ” Ten rok jest dla nas łaskawy, bo i plony są dobre, chociaż brak deszczów dał nam się we znaki, ale mamy powody do zadowolenia. I po to mamy naszą imprezę, żeby się radować i bawić patrząc na efekty naszej pracy, po to się dzisiaj tu zebraliśmy. Z radością więc mówię – PLON NIESIEMY PLON, W NASZ DZIAŁKOWY DOM.”

Następnie w skrócie przedstawił działania Zarządu od Walnego Zebrania. Przypomniał też, że w następnym roku będziemy obchodzili 40 lecie powstania naszego ogrodu.

Wręczono przyznane (wraz z nagrodami rzeczowymi) długoletnim działkowcom (od początku istnienia ogrodu), wzorowo prowadzącym swoje działki, dającymi przykład dla innych swoją pracą i przestrzeganiem prawa obowiązującego w PZD – SREBRNE Odznaki „Zasłużony Działkowiec” nw. działkowcom:

1. Pani Teresie Zielazkiewicz – użytkującej działkę nr 2

2. Państwu Irenie i Zbigniewowi Kuźma – użytkującym działkę nr 46

3. Pani Teresie Baranowskiej – użytkującej działkę nr 155

4. Pani Aleksandrze Kulińskiej – użytkującej działkę nr 161

5. Panu Henrykowi Chwieńko – użytkującemu działkę nr 307

Ponadto Zarząd na wniosek Komisji ogrodowej uhonorował tytułem „DZIAŁKA ROKU 2019 na ROD Malwa w Szczecinie” działkę Nr 319 Państwa Elżbiety i Adama Przyborowskich. Wyróżnieni otrzymali Dyplom wraz z cenną nagrodą rzeczową, bardzo przydatną na działce.

Wybrano i wręczono dyplom i nagrodę rzeczową za Bukiet Dożynkowy 2019.

Na koniec prezes podziękował za pracę w przygotowaniu dzisiejszego święta wszystkim tym, którzy czynnie się do tego przyczynili. Po oficjalnej części uroczystości, uczestnicy zaproszeni zostali na gorącą kiełbaskę z cebulką.

A potem… potem zabawa była na całego do późnej nocy, którą poprowadził nasz nowy działkowiec p. Grzegorz Reszka a gościnnie wystąpił –

Kabaret osób 60+ „SENIOR-i-ta-ta-ta-ta-M byli…” ku dużemu zadowoleniu zebranych.

Opracował

Prezes Zarządu ROD „Malwa”

Tadeusz Pabisiak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 16

Wczoraj 210

W tygodniu 226

W miesiącu 4076

Wszystkich 239792

Kubik-Rubik Joomla! Extensions