Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 13.05.2019 r. o godz. 17.00 w świetlicy ROD im. „S. Czarnieckiego” w Stargardzie odbyło się posiedzenie kolegium prezesów zarządów ROD. Posiedzenie to odbyło się w dwóch częściach tj. pierwsza część w której uczestniczyli przedstawiciele Prezydenta miasta Stargard - dyrektor i wicedyrektor wydziału ochrony środowiska, omawiając dotacje Prezydenta, oraz warunki konkursu w tym zakresie.

Druga część, to w gronie prezesów omawianie spraw organizacyjnych po odbytych WZSW, oraz potrzeb indywidualnych każdego z ogrodów i merytorycznych czynności składania dokumentów do Prezydenta Miasta przystąpienia do konkursu o dotacje.

W pierwszej części przedstawiciele urzędu prezydenta przedstawili nowo opracowane dokumenty w postaci oświadczenia, oraz oferty realizacji zadania publicznego. Wyjaśnili też, że w budżecie miasta z puli Prezydenta jest zapewniona kwota 100 tys. zł na dofinansowanie działalności ogrodów miasta Stargard. Z tego 80 tys. zł przewidziane jest na remonty i inwestycje, a 20 tys. zł na tzw. integracje- np. dzień działkowca, nagrody ...

Zaleceniem Prezydenta w tym zakresie jest, aby ogrody służyły całej społeczności lokalnej i będą dla niej dostępne i otwarte.

Termin rozliczenia otrzymanej dotacji na realizację zadania publicznego to 15 grudnia. W części drugiej jednogłośnie ustalono, że przewodniczącym tego kolegium pozostaje nadal Andrzej Dobrowolski. Nowo wybrani prezesi zarządów ROD przekazali między sobą namiary kontaktu telefonicznego.

Ustalono, że następne posiedzenie kolegium odbędzie się 24.06.2019 r. o godz. 17.00 - świetlica ROD im. „S. Czarnieckiego”.

Opr. Czesław Skonecki

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 245

Wczoraj 346

W tygodniu 1298

W miesiącu 1298

Wszystkich 267559

Kubik-Rubik Joomla! Extensions