Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków  PZD w ROD "Skarbówka" w Szczecinie z uwagi na bardzo dużą ilość członków PZD  /ponad 1400/ odbyło się  10 i 11 kwietnia 2019 roku w dwóch Kołach gdzie  zostało wybranych 76 delegatów na Konferencję Delegatów.

Na Konferencji Delegatów, która odbyła się 12 kwietnia 2019 w świetlicy ogrodu delegaci ocenili dokonania Zarządu za 2018 rok i  4-ro letnią kadencję oraz przyjęli plan działania na 2019 rok i na kadencję 2019-2022.

W Konferencji Delegatów wzięli udział: Prezes Okręgu PZD Tadeusz Jarzębak, V-ce Przewodnicząca Rady Osiedla "Osów" Wiesława Krupińska, Dzielnicowy Komisariatu Policji Pogodno Michał Serewiś

W sprawozdaniu ustępującego Zarządu ROD "Skarbówka" Prezes Waldemar Marek przedstawił dokonania Zarządu w kadencji 2015-2018 oraz omówił problemy i tematy, którymi należy się zająć dla dobra ROD "Skarbówka" w rozpoczynającej się kadencji. Działkowcy delegaci przyjęli sprawozdanie oklaskami.

Po dyskusji głos zabrał Prezes Okręgu PZD Tadeusz Jarzębak który stwierdził, że ROD "Skarbówka" jest jednym z największych ogrodów w Okręgu. Dobrze ocenił przygotowanie i przebieg zebrania oraz podjęte uchwały oraz pogratulował nowemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej życząc owocnej dalszej pracy.

Waldemar Marek

Prezes Zarządu ROD "Skarbówka" w Szczecinie 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 257

Wczoraj 253

W tygodniu 1833

W miesiącu 6875

Wszystkich 265893

Kubik-Rubik Joomla! Extensions