Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 11 kwietnia br. w ROD "Górki Ustowskie" w Szczecinie odbyło się cięcie drzew i krzewów owocowych. Prowadził je instruktor krajowy - Waldemar Fojut z ROD "Ina" w Goleniowie, asystował instruktor okręgowy - Zdzisław Ciołek z ROD B. Chrobrego ze Szczecina. Frekwencja nie dopisała ze względu na znaczne ochłodzenie. Działkowców odstraszyła wczorajsza pogoda, co nie przeszkodziło, by cięcie się odbyło w ustalonym wcześniej terminie. Na szczęście obyło się bez deszczu.

Cięcie drzew przeprowadzono na 3 działkach. Przy każdym z drzew omówiono, jak powinno być wykonane cięcie i dlaczego, przeanalizowano wcześniejsze błędy (np. okaleczenie gałęzi spowodowane wrastaniem w nie sznurków, którymi były obwiązane), doradzono jak dalej postępować i prowadzić drzewa.

Przy okazji rozpoznano parę chorób i szkodników, m. in. na pędach porzeczki i agrestu - przeziernik porzeczkowiec i spowodowane jego żerowaniem pędy z widocznymi wygryzieniami, powodującymi ich zamieranie.

Na liściach porzeczek widoczne objawy  żerowania mszyc porzeczkowo-czyściecowych na dolnej części liści z typowymi zniekształceniami i zabarwieniem liści na kolor czerwono-bordowy.

Teraz, po fachowym cięciu działkowcy będą czekać na ciepłe letnie dni i na obfite plony.

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

Okręg Szczecin

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 132

Wczoraj 144

W tygodniu 132

W miesiącu 4969

Wszystkich 189054

Kubik-Rubik Joomla! Extensions