Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Pięknego i słonecznego dnia 06-04-2019 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w ROD „Maciejowice” w Szczecinie zgodnie z wytycznymi  PZD na 2019 r. Ciekawostką jest fakt, że Wale Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze zarząd zorganizował w 35 -lecie  pracy w zarządzie ROD Prezesa Zarządu Pana Jana Jabłońskiego. Od samego początku, zebranie, miało uroczysty charakter i wytworzono miłą atmosferę tego spotkania. W zebraniu wziął udział  I wiceprezes Okręgu w Szczecinie.

Zebranie przebiegało zgodnie z zatwierdzonym porządkiem. Z dyskusji wynikała troska o losy ogrodu, którego teren znajduje się w rejonie planowanych inwestycji miejskich. Chociaż dotychczas nie ma wystąpień, dotyczących likwidacji części ogrodu pod planowane inwestycje,  to działkowcy, zwrócili się do nowego Zarządu, o monitoring wydarzeń w tym zakresie. W trakcie WZSW nastąpił bardzo uroczysty moment, podziękowania za 35-lat pracy w Zarządzie ROD „Maciejowice” Panu Janowi Jabłońskiemu, który przez te lata pełnił funkcje Prezesa Zarządu, a w 2018 roku na WZS  ROD uprzedził, ze zakończy pracę społeczną. Dla informacji - ogród funkcjonuje przeszło 70-siąt lat, a Pan Jan Jabłoński ma  44 letni staż - działkowej pasji i 35 lat pracy jako Prezes  Zarządu ROD.

Do życzeń  działkowców ogrodu,  które złożył w ich imieniu I Wiceprezes Zarządu Pan Piotr Baranowski, dołączył życzenia, uczestniczący w zebraniu  I  Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie  Józef Romanowski, życząc Jubilatowi, dużo zdrowia i dalszej współpracy z ogrodem, dla dobra społeczności nie tylko działkowej. Pragnę podkreślić, ze funkcja nowego Prezesa 7-mio osobowego Zarządu ROD „Maciejowice” w Szczecinie, została przekazana z woli Walnego Zebrania, dla prawnika mgr Piotra Baranowskiego, byłego I Wiceprezesa Zarządu ROD. Warto podkreślić, ze ustępujący Prezes Zarządu ROD  „Maciejowice” „wychował”  godnego następcę. Do naśladowanie jest także forma, specjalnego podziękowania dla odchodzących ze społecznej pracy w organach PZD której treść przedstawiam poniżej.

Szczególne podziękowanie należne jest  Panu Prezesowi Janowi Jabłońskiemu, za 35 lat wzorowej pracy na rzecz ogrodu, poświecenia własnego czasu i życia w sprawie społecznej. Oby takich działaczy społecznych były tysiące, na najbliższe lata w naszym  PZD i by spełnili oni swoje ambicje i rosnące wobec  potrzeby społeczności lokalnych. Na zakończenie walnego zebrania organom statutowym i działkowcom podziękowanie złożył  I V-ce Prezes Okręgu w Szczecinie inż. Józef  Romanowski     

 

J. Romanowski                                 

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 109

Wczoraj 213

W tygodniu 836

W miesiącu 951

Wszystkich 226833

Kubik-Rubik Joomla! Extensions