Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu dzisiejszym do Tutejszego Okręgu dotarła tragiczna wiadomość. Na terenie ROD „Dolinka” w Szczecinie doszło do pożaru altanki, w której przebywały dwie osoby. Osoby te zmarły w wyniku pożaru.

PZD Okręg w Szczecinie zwraca się z apelem do wszystkich osób czasowo przebywających na działkach w okresie zimowym o szczególną rozwagę podczas ogrzewania altan przy pomocy pieców/kominków na paliwo stałe jak i piecyków gazowych.

Nadto apelujemy do Zarządów ROD o stały monitoring osób przebywających na terenie ROD w okresie zimowym.

Jednocześnie PZD Okręg w Szczecinie przypomina, iż zgodnie z ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych altany na terenie ROD nie mogą służyć do zamieszkiwania m.in. z uwagi na brak odpowiednich warunków. Osoby, które nie posiadają stałego miejsca zamieszkania mogą w każdej chwili zwrócić się o pomoc do odpowiednich służb.

Na terenie Szczecina znajduje się kilka noclegowni, w których przygotowanych jest 505 miejsc dla osób bezdomnych. Funkcjonuje też czynna przez całą dobę ogrzewalnia, działająca przy Centrum Profilaktyki Uzależnień (dawna Izba Wytrzeźwień) przy ul. Henryka Dąbrowskiego.

Każda osoba, która chce skorzystać z noclegowni powinna się zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do działu pomocy osobom bezdomnym.

Każdy kto zauważy osobę bezdomną, która przebywa w czasie chłodu na świeżym powietrzu, powinien zawiadomić straż miejską lub policję. Funkcjonariusze zadbają o to, by taka osoba otrzymała odpowiednią pomoc.

Adresy schronisk w Szczecinie:

Stowarzyszenie "FENIKS" - ul. Zamknięta 5, 71-830 Szczecin, tel. (091) 421-61-22, ul. Wojska Polskiego 244, 01-503 Szczecin, (091) 439-07-65.

Dom samotnej Matki z Dzieckiem - Fundacja Pomocy Samotnej Matce p.w. Św. Józefa w Szczecinie; ul. Wielkopolska 32, 70-450 Szczecin, tel. (091) 48-85-245.

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn Polsko-Belgijskie Towarzystwo Pomocy Socjalnej Szczecin - Antwerpia, ul. Hryniewieckiego 4, 70-606 Szczecin, tel. (091) 46-24-104.

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn "Wilga"- Polski Komitet Pomocy Społecznej ul. Tczewska 9, 70-850 Szczecin, tel. (091) 420-19-15.

Centrum Socjalne Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej: Schronisko dla bezdomnych (chorych) mężczyzn, ul. Strzałowska 24, 71-730 Szczecin, tel. (091) 42-14-921.

Schronisko dla Kobiet, ul. Piaseczna 4, 70-893 Szczecin tel. (091) 46-21-329.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 266

Wczoraj 253

W tygodniu 1842

W miesiącu 6884

Wszystkich 265902

Kubik-Rubik Joomla! Extensions