Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dochowując wierności wieloletniej tradycji, Zarząd Wojewódzki  PSL w Szczecinie zorganizował Spotkanie Noworoczne w dniu 06 stycznia 2019 r. Uczestnicy uroczystości wzięli udział w Mszy św. w Bazylice pw. Św. Jakuba w Szczecinie. Po wprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się msza św. w intencji PSL ich rodzin, obecnych na mszy oraz działaczy, którzy odeszli do wieczności i za pomyślność kraju, jak również   w intencji uczestniczących w uroczystościach Konsuli poszczególnych krajów. Sala w Starej Rzeźni w Szczecinie zapełniła się po brzegi działaczami z całego województwa.

Na uroczystość zostali zaproszeni również liczni goście z pośród parlamentarzystów, organizacji współdziałających, samorządowcy, Marszałek , Prezydent Szczecina a w śród nich dwóch przedstawicieli Prezes i Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie. Gościem specjalnym był Sekretarz  PSL Pan Jarosław Kalinowski.

Prowadzący  powitał wszystkich przybyłych gości i działaczy PSL. Do wystąpienia zaprosił Prezesa Wojewódzkiego PSL dr Jarosława Rzepę, który zaintonował Rotę i cała sala ją odśpiewała. Następnie głos zabierał Sekretarz Naczelnego Komitetu PSL Pan Jarosław Kalinowski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz , Prezydent Szczecina Piotr Krzystek  oraz ks. Kapelan. który  przekazał podziękowanie samorządowcom i działaczom PSL-u podkreślając, że w tym ruchu ludowym tkwią korzenie pokoleń, które powinny w przyszłości rozkwitać. Na zakończenie pobłogosławił opłatek. Po koncercie  Zespołu Policzanki nastąpiło składanie sobie życzeń, wszyscy wszystkim, które skupiały się głównie, aby w Kraju panował spokój a rok bieżący żeby obfitował w  zgodę i poszanowanie.

Wśród członków ruchu ludowego spotkać możemy wielu naszych działkowców, aktywnych i zajmujących nawet poczesne miejsce w statutowych organach. A to umiłowanie ziemi i walka o czystość przyrody, tkwi w ponad stuletnich tradycjach, zarówno ruchu ludowego jak również ruchu ogrodnictwa działkowego.

Wiceprezes OZ PZD

inż. Józef Romanowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 226

Wczoraj 346

W tygodniu 1279

W miesiącu 1279

Wszystkich 267540

Kubik-Rubik Joomla! Extensions