Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 21 grudnia 2018 odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne w świetlicy Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Skarbówka” w Szczecinie.

W pięknie przystrojonej sali, przy choince, z ozdobami świątecznymi na długich, suto zastawionych stołach, przy blasku świec, rozpoczęło się to wyjątkowe spotkanie. Uczestnikami spotkania byli użytkownicy ROD „Skarbówka” oraz zaproszeni goście.

Spotkanie otworzył Prezes ROD „Skarbówka” Waldemar Marek.

W imieniu całego Zarządu ROD, powitał wszystkich gości, wymieniając zaproszone osoby.

Wśród zaproszonych gości byli:

- Wiceprezes, Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców w Warszawie,

Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, Tadeusz Jarzębak,

- Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie-Osów, ks. kan. dr Robert Masalski,

- przedstawiciele Zarządu Rady Osiedla Osów:

Przewodnicząca Zarządu Iwona Świątkowska

Wiceprzewodnicząca Zarządu Wiesława Krupińska.

- przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedle „Skarbówek”

Anna Rudnicka - Bartkowiak, Robert Sambor, Mateusz Wiankowski.

- dr n. med. Adam Krzyształowski, SPWSZ Arkońska,

- prof. dr hab. n. med. Andrzej Żyluk, SPSK1 PUM,

- dr inż. Ryszard Krupiński, AM Szczecin,

- Dyrektor Działu Ochrony PŻM Pazim Radisson Blu, płk Antoni Rojek,

- mgr inż. Michał Krupiński, ZMPSiŚ SA,

- przedstawiciele Komisariatu Policji Szczecin – Pogodno:

asp. sztab. Andrzej Szulc

mł. asp. Dzielnicowy Michał Serewiś

- przedstawiciel Straży Miejskiej w Szczecinie st. insp. Mirosław Matuszewski.

Po przywitaniu wszystkich gości, Prezes ROD Waldemar Marek dokonał krótkiego podsumowania pracy i osiągnięć Stowarzyszenia w 2018 roku.

Prezes złożył serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku uczestnikom spotkania, a za ich pośrednictwem, wszystkim użytkownikom ROD „Skarbówka”.

Wyraził również nadzieję, że nadchodzący rok 2019 przyniesie wiele satysfakcji i sukcesów oraz pozwoli na realizację planów i zamierzeń wszystkim działkowcom, a zdrowie i pomyślność będzie im towarzyszyć przez cały rok.

Na początku spotkania do zebranych skierował swoje wystąpienie Prezes Zarządu Okręgowego PZD w Szczecinie pan Tadeusz Jarzębak. W swoim wystąpieniu podsumował pracę PZD w 2018 roku. W dowód uznania dla pracy Prezesa ROD "Skarbówka" p. Waldemara Marka, wręczony został dyplom.

Pan Prezes Zarządu Okręgowego PZD, w wystąpieniu podkreślił jednocześnie, że wspólna praca i wzajemne wsparcie wszystkich uczestników ruchu działkowego daje dobre efekty i nadzieję na pomyślną realizację zadań w roku 2019. Prezes złożył również, w imieniu swoim i całego Zarządu, życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczestnikom spotkania.

Głos zabrała również przewodnicząca RO Osów Iwona Świątkowska, która przekazała życzenia świąteczne i noworoczne w imieniu całej Rady Osiedla.

Uroczyste rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej nastąpiło po wystąpieniu

ks. Proboszcza Roberta Masalskiego, który odczytał Ewangelię i po krótkiej modlitwie zachęcił do dzielenia się opłatkiem i przekazywania życzeń.

Po uroczystej chwili, gdy wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli życzenia, nastąpiła część kulinarna spotkania.

Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy: pierogi, barszcz z uszkami, ryby, sałatki i wiele innych. Goście mogli również konsumować ciasta i desery.

Uczestnicy spotkania spożywali posiłek jednocześnie czerpiąc radość z wzajemnych rozmów i możliwości spotkania.

Szczególnie uroczysty moment nastąpił, gdy rozległy się kolędy, zaintonowane z towarzyszeniem gitary i śpiewu pani Katarzyny Tarnowskiej. Wszyscy uczestnicy spotkania dołączyli się do śpiewu kolęd. W ten uroczysty wieczór kolędy niosły się echem i rozlegały wśród wyniosłych, dostojnych świerków na terenie ROD „Skarbówka”.

Ten wyjątkowy wieczór trwał w uroczystej atmosferze, w świątecznie przystrojonej świetlicy ROD. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie uznali, że takie wigilie na terenie ROD „Skarbówka” są wyjątkowe!

Dziękowali również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego spotkania świątecznego i stworzenia jego niezwykłej atmosfery. 

Sprawozdanie przygotowali:

- Waldemar Marek, ROD „Skarbówka”,

- Wiesława Krupińska, RO Osów.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 223

Wczoraj 346

W tygodniu 1276

W miesiącu 1276

Wszystkich 267537

Kubik-Rubik Joomla! Extensions