Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniach 26.11 - 05.12.2018 roku w siedzibie Okręgu odbył się cykl 6 narad dla Księgowych oraz Skarbników Zarządów ROD.

 Z ramienia Okręgu narady prowadzili Dyrektor Biura, Główna Księgowa Okręgu oraz Radca Prawny.

Celem narady było omówienie:

1. Walorów programu DGCS PZD System.

2. Zalet prowadzenia ksiąg rachunkowych przez powołany Ośrodek-Finansowo Księgowy przy Okręgu.

3. Ochrony danych osobowych w Związku, prawo Związkowe w tym zakresie.

4. Funduszy celowych - zasad przyznawania dotacji z Funduszu Rozwoju na podstawie przepisów obowiązujących w Związku, Fundusz Oświatowy.

5. Gospodarki kasowej w ROD.

6. Form zatrudnienia - świadczenia i nagrody w ROD.

7. Zamknięcia ksiąg rachunkowych za 2018, omówienie druków i wytycznych do sprawozdań finansowych ROD. Rola księgowych ROD w przygotowaniu sprawozdawczości finansowej     ogrodu.

8. Założeń do preliminarzy finansowych na 2019 rok oraz druków i wytycznych w tym zakresie.

9. Informacja w sprawie składania rozliczeń o dochodach osób fizycznych za 2018 oraz terminów rozliczeń z Urzędami Skarbowymi. Pomoc Okręgu w tym zakresie.

Główna Księgowa OZ

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 5

Wczoraj 94

W tygodniu 438

W miesiącu 2318

Wszystkich 177926

Kubik-Rubik Joomla! Extensions