Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dzień 11 listopada 1918 roku, zapisał się w historii Rzeczpospolitej Polski doniosłym faktem odzyskania po 123 latach niewoli, niepodległego bytu.

Sprzyjające okoliczności historyczne zostały wykorzystane przez mężów stanu reprezentujących różne opcje polityczne – Ignacego Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Daszyńskiego oraz Wincentego Witosa, dla podniesienia problemu wolnego państwa w skali międzynarodowej i prowadzenia zręcznej dyplomacji, kierunku, że Polsce należy się godne miejsce na mapie Europy.

Dyplomacja poparta siłą legionów i walką żołnierzy z wszystkich trzech zaborów, przyspieszyła proces przemian i stała się przełomem w uzyskaniu wolności i początków odrodzonego Państwa Polskiego.

Bez ofiary życia i krwi nie byłaby możliwa dzisiejsza Polska. Należy docenić heroiczny wysiłek całego narodu, zjednoczonego ideą niezawisłości.

Popieramy stanowisko Krajowej Rady PZD w sprawie jubileuszu niepodległości państwa polskiego i apelujemy do Zarządów ROD, o godne uczczenie w ogrodach tego doniosłego wydarzenia w postaci uroczystych posiedzeń, wieczornic, spotkań oraz oflagowanie naszych rodzinnych ogrodów działkowych.

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 57

Wczoraj 91

W tygodniu 148

W miesiącu 2114

Wszystkich 174579

Kubik-Rubik Joomla! Extensions