Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Okręg w Szczecinie Rodzinny Ogród Działkowy im. Tadeusza Kościuszki w Dobrzanach otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 000,00 zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach PROGRAMU SPOŁECZNIK 2018 na realizację projektu pt. „Utworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców Dobrzan”. Zarząd ROD w Dobrzanach dnia 27 października b.r. w sobotnie popołudnie o godz. 14:00 zaprosił mieszkańców na spotkanie integracyjne podsumowujące projekt.

W ramach projektu została zbudowana wiata na działce nr 167. Wiata w całości została zbudowana w czynie społecznym przez naszych członków tzw. Wolontariuszy. Uroczystego otwarcia wiaty dokonał Prezes Zarządu ROD Pan Wiesław Kruszyński. W otwarciu wiaty uczestniczył  także z ramienia Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie Pan Zbigniew Baran. Odczytał on przesłanie Prezesa Szczecińskiego Okręgu PZD Tadeusza Jarzębaka dla naszych działkowców i członków naszych rodzin. Pozdrowienia i życzenia jedności i przynależności do wielkiej rodziny działkowców w całym naszym Kraju. Bądźmy zawsze razem! W tym nasza siła.

Również Pan Zbigniew Baran  wsparł naszych działkowców wyróżnieniem w formie dyplomu wraz z talonami za udział w konkursie ogłoszonym przez Okręgowy Zarząd PZD pod nazwą „Wzorowa działka Okręgu Szczecińskiego 2018”. Wyróżnieni zostali: Pan Ryszard Kozerski, Pani Ewa Czepielkiewicz i Pan Władysław Rajszel.

Następnie po części oficjalnej dla wszystkich uczestników był przewidziany poczęstunek.

Przy rozpalonym ognisku mieszkańcy Dobrzan jak i również nasi działkowicze mogli rozmawiać, udzielać sobie porad na temat upraw, pielęgnacji roślin i drzew, a także wymieniać się swoimi doświadczeniami co do robienia zapasów na zimę.

Spotkanie było bardzo udane i owocne, a uczestniczyło w nim ponad 30 osób. W przyszłości nowo powstała wiata będzie bardzo dobrym miejscem do częstych spotkań dla mieszkańców Dobrzan.

Zarząd ROD "Kościuszki" w Dobrzanach

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 79

Wczoraj 129

W tygodniu 378

W miesiącu 2611

Wszystkich 168777

Kubik-Rubik Joomla! Extensions