Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę, 27 października, w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury miało miejsce spotkanie podsumowujące projekt pt. "Spotkanie w ogrodzie" złożony przez Rodzinny Ogród Działkowy JAWOR w LGD Partnerstwo Drawy "Działaj lokalnie" z pomocą p. A.Bilskiej (UM Drawno). Na tym spotkaniu dwoje honorowych gości z naszego powiatu, w tym Burmistrz Drawna pan Andrzej Chmielewski, otrzymało złote odznaki przyznane przez Polski Związek Działkowców.

Wręczone zostały także nagrody w konkursie dla dzieci "Mój najpiękniejszy ogród" Jury w składzie: Irena Nogalska, Maria Szafrańska, Henryk Wonorski, Monika Knap i Elżbieta Bacztub- Bakiewicz postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Miejsce I- Amelia Michałek

Miejsce II- Julia Michallek

Miejsce III- Liwia Wiewiórowska

Wyróżnienia otrzymały: Maja Brzozowska, Karolina Dziemianko, Marysia Dams, Iga Kocka i Amelia Laskowska

Gratulujemy!

Imprezę prowadził p Henryk Wonorski- prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego "JAWOR" w Drawnie.

Były podziękowania dla Pań animatorek: Sylwii Kaczor, Pauliny Brzozowskiej, i Elżbiety Bacztub-Bakiewicz a dla wszystkich przygotowano przepyszny poczęstunek

Zdjęcia pod adresem: https://dokdrawno.pl/spotkanie-w-ogrodzie

źródło: www.drawno.pl

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 140

Wczoraj 144

W tygodniu 140

W miesiącu 4977

Wszystkich 189062

Kubik-Rubik Joomla! Extensions