Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 01.09.2018 r. Zarząd ROD zorganizował dla członków dzień działkowca w domu Harcerza przy ulicy Szarych Szeregów w Myśliborzu. Na wstępie został uroczyście odśpiewany Hymn PZD. Następnie zabrała głos koleżanka Prezes Zarządu ROD Stanisława Chamska przywitała wszystkich przybyłych działkowców oraz zaproszonych gości. Odczytała życzenia skierowane do Zarządów i Komisji Rewizyjnych ROD od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. Życzenia te zostały przyjęte gromkimi oklaskami.

Następnie głos zabrał Przedstawiciel Burmistrza Pan Dariusz Wróbel odczytał życzenia z okazji dnia działkowca od Przewodniczącego Rady Miejskiej Romana Wąsika i Burmistrza Piotra Sobolewskiego. Została wręczona na ręce Prezes Zarządu ROD Stanisławy Chamskiej tablica pamiątkowa z życzeniami, oraz wręczono upominek dla ogrodu - niszczarkę dokumentów. Następnie zabrała głos przedstawicielka Okręgu PZD w Szczecinie odczytała list z życzeniami przesłanymi przez Prezesa Okręgu PZD w Szczecinie Pana Tadeusza Jarzębaka, życzenia zostały przyjęte z entuzjazmem i gromkimi oklaskami. Po części oficjalnej odbyła się zabawa integracyjna przy świetnej muzyce, serwowano poczęstunek i w miłej atmosferze się bawiono. W trakcie zabawy przybył Burmistrz który, przywitał się serdecznie ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. Dla wyróżnionych działkowców wręczono dyplomy. Dyplomy wręczał Burmistrz w obecności Prezes i sekretarza Zarządu ROD . Zabawa w miłej atmosferze trwała do późnych godzin wieczornych.

Zarząd ROD

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 41

Wczoraj 89

W tygodniu 204

W miesiącu 1711

Wszystkich 171588

Kubik-Rubik Joomla! Extensions