Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę 6 października 2018 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Przyjaźń w Szczecinie odbyły się „Dni Działkowca”. Uroczystość rozpoczęła Prezes Zarządu Kazimiera Wadowska, serdecznie przywitała działkowców wraz z rodzinami, przedstawiciela Okręgowego Zarządu Pana Eugeniusza Rabuskiego.

W uroczystości udział również wzięli zaproszeni goście: Roman Krempski Sekretarz Okręgu, Zygmunt Górczyński członek Okręgowej Rady, prezes Zarządu ROD „Transportowiec” kandydat do Sejmiku województwa zachodniopomorskiego, Stanisław Wójcik, członek Okręgowej Rady, prezes Zarządu ROD „Pod Dębem”

Po przedstawieniu zaproszonych gości głos zabrał Pan Eugeniusz Rabuski, odczytał list z życzeniami Prezesa Okręgu mgr Tadeusza Jarzębaka skierowany do wszystkich Działkowców i ich rodzin, który został przekazany na ręce pani Kazimiery Wadowskiej.

W dalszej części uroczystości w uznaniu za prace społeczne na rzecz ogrodu odznaczono Działkowców „brązową odznaką zasłużonego działkowca”

Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów wraz z drobnymi upominkami - karta podarunkowa za „wzorową działkę  2018”

Po wręczeniu odznaczeń i nagród głos zabrał Pan Zygmunt Górczyński - kandydat do Sejmiku województwa zachodniopomorskiego. W swoim wystąpieniu wspominał min., że od lat udziela się społecznie, jako członek Rady Okręgu, instruktor krajowy SSI, pszczelarz i chce podjąć prace w Sejmiku.

Po oficjalnej części rozpoczęła się zabawa przy muzyce i drobnym poczęstunku.

Pogoda i humory dopisały, więc bawiono się do późnych godzin nocnych.                   

K. Wadowska

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 39

Wczoraj 89

W tygodniu 202

W miesiącu 1709

Wszystkich 171586

Kubik-Rubik Joomla! Extensions