Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W 2018 r. mija 30 lat od założenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Nowy Sad" w Stargardzie przy ul. Gdańska 10. Zarząd ROD pod kierownictwem prezesa Kazimierza Stępnia i przy pomocy aktywnych działkowców zorganizował w dniu 15.09.2018 r. uroczyste obchody tej rocznicy połączone z Dniem Działkowca.

 

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście - prezes Zarządu Okręgowego PZD Tadeusz Jarzębak, Prezydent Miasta Rafał Zając, Starosta Iwona Wiśniewska, członkowie Rady Okręgowej OZ PZD w Szczecinie, prezesi innych ogrodów działkowych, lokalne media: Dziennik Stargardzki i Radio Stargard.

Spotkanie rozpoczęło się hymnem działkowców „Zielona Rzeczpospolita". Następnie została przedstawiona historia Ogrodu, od jego powstania aż do dnia dzisiejszego. Kilkakrotnie podkreślono bardzo duże zaangażowanie społeczne wielu działkowców w pracach na rzecz ROD. Jedną z tych prac było wybudowanie Domu Działkowca. Osoby te zostały uhonorowane odznakami i dyplomami.

Nadano: 3 odznaki „Za Zasługi dla PZD", 3 złote odznaki „Zasłużony Działkowiec", 2 srebrne i 6 brązowych odznak „Zasłużony Działkowiec". 38 osób spośród zaproszonych gości i działkowców uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

W dalszej części uroczystości wystąpił Zespół Ludowy, a uczestnicy zostali zaproszeni na grochówkę z kiełbaską z rożna, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kawą i ciastem. Dla dzieci zostały zorganizowane konkursy z nagrodami. Zakończeniem była zabawa taneczna.

Osiągnięcia ROD „Nowy Sad" to: w 2014 r. i 2016 r. Ogród był wyróżniony jako najlepszy w Konkursie Okręgowym, w 2015 r. wyróżnienie w Konkursie Krajowym za „Bezpieczeństwo w ROD" i w 2017 r. zdobył II miejsce w konkursie ogólnopolskim „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2017".

Organizację uroczystości odchodów 30-lecia jak również osiągnięcia sukcesów w ciągu tych lat zawdzięczamy zaangażowaniu, wytrwałości i ciężkiej pracy wielu działkowców, którym należą się podziękowania.

Zarząd ROD "Nowy Sad" w Stargardzie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 117

Wczoraj 109

W tygodniu 960

W miesiącu 3200

Wszystkich 207837

Kubik-Rubik Joomla! Extensions