Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W 2018 r. mija 30 lat od założenia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Nowy Sad" w Stargardzie przy ul. Gdańska 10. Zarząd ROD pod kierownictwem prezesa Kazimierza Stępnia i przy pomocy aktywnych działkowców zorganizował w dniu 15.09.2018 r. uroczyste obchody tej rocznicy połączone z Dniem Działkowca.

 

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście - prezes Zarządu Okręgowego PZD Tadeusz Jarzębak, Prezydent Miasta Rafał Zając, Starosta Iwona Wiśniewska, członkowie Rady Okręgowej OZ PZD w Szczecinie, prezesi innych ogrodów działkowych, lokalne media: Dziennik Stargardzki i Radio Stargard.

Spotkanie rozpoczęło się hymnem działkowców „Zielona Rzeczpospolita". Następnie została przedstawiona historia Ogrodu, od jego powstania aż do dnia dzisiejszego. Kilkakrotnie podkreślono bardzo duże zaangażowanie społeczne wielu działkowców w pracach na rzecz ROD. Jedną z tych prac było wybudowanie Domu Działkowca. Osoby te zostały uhonorowane odznakami i dyplomami.

Nadano: 3 odznaki „Za Zasługi dla PZD", 3 złote odznaki „Zasłużony Działkowiec", 2 srebrne i 6 brązowych odznak „Zasłużony Działkowiec". 38 osób spośród zaproszonych gości i działkowców uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

W dalszej części uroczystości wystąpił Zespół Ludowy, a uczestnicy zostali zaproszeni na grochówkę z kiełbaską z rożna, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kawą i ciastem. Dla dzieci zostały zorganizowane konkursy z nagrodami. Zakończeniem była zabawa taneczna.

Osiągnięcia ROD „Nowy Sad" to: w 2014 r. i 2016 r. Ogród był wyróżniony jako najlepszy w Konkursie Okręgowym, w 2015 r. wyróżnienie w Konkursie Krajowym za „Bezpieczeństwo w ROD" i w 2017 r. zdobył II miejsce w konkursie ogólnopolskim „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2017".

Organizację uroczystości odchodów 30-lecia jak również osiągnięcia sukcesów w ciągu tych lat zawdzięczamy zaangażowaniu, wytrwałości i ciężkiej pracy wielu działkowców, którym należą się podziękowania.

Zarząd ROD "Nowy Sad" w Stargardzie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 39

Wczoraj 89

W tygodniu 202

W miesiącu 1709

Wszystkich 171586

Kubik-Rubik Joomla! Extensions