Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 25 sierpnia 2018 roku na terenie ROD „Międzylesie” odbyły się, jak co roku, obchody Dnia Działkowca.

Uroczystość otworzył i przybyłych przywitał Prezes Zarządu ROD Pan Marek Ciesielczyk.

W części oficjalnej odczytany został przez panią Czesławę Piotrowską przedstawiciela Okręgu w Szczecinie, list gratulacyjny skierowany do Zarządu oraz działkowców tego Ogrodu.

 

W dalszej części uhonorowani zostali odznakami PZD działkowcy:

srebrną Pani Rozbiewska Barbara i Pan Kicio Ryszard;

brązową: Pan Wojtania Henryk, Pani Wiśniewska Janina, Pan Kaczyński Zenon, Pani Janicka Jadwiga, Pan Nowakowski Janusz, Pan Kieryluk Ryszard, Pan Surowiec Leszek, Pan Nadolski Krzysztof, Pan Rozbiewski Edward i Pani Kubaj Halina.

 

Chociaż sam ogród jest niewielki /ok. 40 działek/ odznaczonych wielu, co nie powinno dziwić, zagospodarowanie Ogrodu, estetyka i dbałość o poszczególne działki a także części wspólne Ogrodu dają obraz zaangażowania działkowców. 

Do tego wspaniała atmosfera i życzliwość między działkowcami a także w relacjach z Zarządem, tak przecież ważne dla funkcjonowania Ogrodu, to wspólny sukces Zarządu i działkowców. Obchody Dnia Działkowca dopełniła biesiada okraszona zabawą i przemiłą atmosferą.

Gratulacje!

Cz. Piotrowska

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 87

Wczoraj 129

W tygodniu 386

W miesiącu 2619

Wszystkich 168785

Kubik-Rubik Joomla! Extensions