Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Wydawałoby się oczywiste, że każdy działkowiec dokładnie wie, jak korzystać z ogrodowych kontenerów na śmieci, co i gdzie można wyrzucać, a czego nie. Dlaczego więc tuż za ogrodzeniami ogrodów często pojawiają się jakieś wysypiska, które stają się tematem dla mediów i godzą w dobre imię zarówno działkowców, jak i ogrodów działkowych? Śmieci są porzucane na miejscach dla samochodów przed ogrodem, są wyrzucane do rowów melioracyjnych okalających ogród, są też często porzucane przy bramach wejściowych.

 

O tym dlaczego nie warto wyrzucać śmieci na dzikie wysypiska, tym bardziej w pobliżu ROD przekonał się ostatnio działkowiec z Koszalina, który został ukarany 500 złote mandatem i zobowiązany do usunięcia śmieci, które wyrzucił. Była to kara za wyrzucanie odpadów zielonych z działki.

Każdy działkowiec zobowiązany jest do regulowania opłat za wywóz odpadów z terenów ROD. Zatem nie ma sensu narażać się na ryzyko ponoszenia dodatkowych - często bardziej dotkliwych kar - za wyrzucanie śmieci. Wystarczy tylko robić to w odpowiedni sposób i do wyznaczonych na ten cel kontenerów.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 147

Wczoraj 165

W tygodniu 1258

W miesiącu 3784

Wszystkich 182552

Kubik-Rubik Joomla! Extensions