Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dochowując wierności wieloletniej tradycji, Zarząd Wojewódzki oraz Zarząd Miejski PSL w Szczecinie zorganizowały Spotkanie Noworoczne w dniu 07 stycznia 2018 r. w OPERZE na Zamku w Szczecinie. Sala Opery zapełniła się po brzegi działaczami z całego województwa. Na uroczystość zostali zaproszeni również liczni goście z pośród parlamentarzystów, organizacji współdziałających, samorządowcy, a w śród nich dwóch przedstawicieli Prezes i Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie. Gościem specjalnym był Prezes PSL Pan Władysław Kosiniak-Kamysz.

Uczestnicy uroczystości wzięli po pierwsze udział w Mszy św. w Bazylice pw. Św. Jakuba w Szczecinie. Po wprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się msza św. w intencji PSL ich rodzin, obecnych na mszy oraz działaczy, którzy odeszli do wieczności i za pomyślność kraju.

W Sali Opery  konferansjer powitał wszystkich przybyłych gości i działaczy PSL. Do wystąpienia zaprosił Prezesa Wojewódzkiego PSL dr Jarosława Rzepę, który zaintonował Rotę i cała sala ją odśpiewała. Następnie głos zabierał Prezes  PSL Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz , Prezydent Szczecina Piotr Krzystek  oraz ks. Kapelan, który przywołał refleksje i wpajanych od młodości zasad wychowania i gospodarności. Przekazał podziękowanie samorządowcom i działaczom PSL-u podkreślając, że w tym ruchu ludowym tkwią korzenie pokoleń, które powinny w przyszłości rozkwitać i wydawać owoce.

Na zakończenie pobłogosławił opłatek. Po koncercie nastąpiło składanie sobie życzeń, wszyscy wszystkim, które skupiały się głównie, aby w Kraju panował spokój a rok bieżący był rokiem obfitości, zgody i poszanowania.

Wśród członków ruchu ludowego spotkać możemy wielu naszych działkowców, aktywnych i zajmujących nawet poczesne miejsce w statutowych organach, to umiłowanie ziemi i walka o czystość przyrody, tkwi w ponad stuletnich tradycjach, zarówno ruchu ludowego jak również ruchu ogrodnictwa działkowego.

Dla Pana Marszałka, Wicemarszałka i Prezydenta Szczecina Prezes OZ PZD wręczył medal 120-lecia PZD i dyplomy uznania.

Czas spotkania uczestnikom umilili artyści Opery bogatym repertuarem, za co zostali nagrodzeni rzęsistymi barwami.

Wiceprezes OZ PZD

inż. Józef Romanowski

 

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 28

Wczoraj 125

W tygodniu 153

W miesiącu 2621

Wszystkich 118501

Kubik-Rubik Joomla! Extensions