Polecamy:

Galeria ROD "Mieszka I-go"

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

19 sierpnia 2017 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Mieszka 1 w Szczecinie, odbyła się uroczystość ,,Dni Działkowca", na którą przybyli działkowcy z rodzinami.

Uroczystość otwarcia dokonała Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Pani Aniela Janicka, która w pierwszych swoich słowach podziękowała działkowcom za przybycie na uroczystość. Pani Prezes powitała serdecznie Prezesa Okręgowego Zarządu w Szczecinie i wszystkich działkowców obecnych na uroczystości, a w szczególności seniorów, którzy na swoich działkach pracują od 1971 roku. Seniorzy z rąk Pani Prezes otrzymali pamiątkowe upominki.

W dalszej części uroczystości wręczono odznaczenia związkowe dla zasłużonych działkowców. Dla wyróżniających się działkowców wręczono dyplomy, a w szczególności młodym działkowcom, którzy swoim pomysłem upiększają działki.

Następnie honorowy Prezes Ogrodu Pan Józef Kościołek przeczytał wiersz przez siebie napisany, wyrażając w nim historię ogrodu.

Po raz pierwszy uroczystości Dni Działkowca nie zapomniano o najmłodszych. Sześcioro dzieci pasowano na działkowca, a Prezes Jarzębak udekorował ich odznaką logo ROD im. Mieszka 1 w Szczecinie. Nie zapomniano o poczęstunku dzieci słodyczami, napojami i lodami. Dzieci okazały ogromną radość.

Na zakończenie uroczystości Pan Prezes Jarzębak przekazał na ręce Pani Prezes Ogrodu pismo z życzeniami i podziękowaniem działkowcom za wspólne świętowanie i pracę na rzecz pięknego ogrodu. W dalszej części swojej wypowiedzi wspomniał o jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce, oraz o sytuacji w Polskim Związku Działkowców. W ostatnich słowach Prezes złożył życzenia wszystkim działkowcom i ich rodzinom z okazji święta dożynkowego . Pani prezes zaprosiła wszystkich na poczęstunek z grilla i napoje chłodzące.

Na tym uroczystość zakończono.

Józef Kościołek 

Mapa - ROD Mieszko I

 

Licznik wejść

Dzisiaj 159

Wczoraj 152

W tygodniu 836

W miesiącu 4112

Wszystkich 289709

Kubik-Rubik Joomla! Extensions