Polecamy:

Galeria ROD "Mieszka I-go"

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Ogrodowe Dni Działkowca 2017

19 sierpnia 2017 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Mieszka 1 w Szczecinie, odbyła się uroczystość ,,Dni Działkowca", na którą przybyli działkowcy z rodzinami.

Uroczystość otwarcia dokonała Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Pani Aniela Janicka, która w pierwszych swoich słowach podziękowała działkowcom za przybycie na uroczystość. Pani Prezes powitała serdecznie Prezesa Okręgowego Zarządu w Szczecinie i wszystkich działkowców obecnych na uroczystości, a w szczególności seniorów, którzy na swoich działkach pracują od 1971 roku. Seniorzy z rąk Pani Prezes otrzymali pamiątkowe upominki.

W dalszej części uroczystości wręczono odznaczenia związkowe dla zasłużonych działkowców. Dla wyróżniających się działkowców wręczono dyplomy, a w szczególności młodym działkowcom, którzy swoim pomysłem upiększają działki.

Następnie honorowy Prezes Ogrodu Pan Józef Kościołek przeczytał wiersz przez siebie napisany, wyrażając w nim historię ogrodu.

Po raz pierwszy uroczystości Dni Działkowca nie zapomniano o najmłodszych. Sześcioro dzieci pasowano na działkowca, a Prezes Jarzębak udekorował ich odznaką logo ROD im. Mieszka 1 w Szczecinie. Nie zapomniano o poczęstunku dzieci słodyczami, napojami i lodami. Dzieci okazały ogromną radość.

Na zakończenie uroczystości Pan Prezes Jarzębak przekazał na ręce Pani Prezes Ogrodu pismo z życzeniami i podziękowaniem działkowcom za wspólne świętowanie i pracę na rzecz pięknego ogrodu. W dalszej części swojej wypowiedzi wspomniał o jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce, oraz o sytuacji w Polskim Związku Działkowców. W ostatnich słowach Prezes złożył życzenia wszystkim działkowcom i ich rodzinom z okazji święta dożynkowego . Pani prezes zaprosiła wszystkich na poczęstunek z grilla i napoje chłodzące.

Na tym uroczystość zakończono.

Józef Kościołek 

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze 2015

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. "Mieszka I" w Szczecinie informuje, że zebranie sprawozdawczo - wyborcze w 2015r. zaplanowano na dzień 18 kwietnia 2015r. I termin godz. 14:00, II termin godz. 14:30.

UCHWAŁA NR 1/2014 z dnia 06.09.2014 r. w sprawie wyboru stowarzyszenia ogrodowego, które będzie prowadziło ROD

§1

Zebranie działkowców w ROD, na podstawie art. 70 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 40), pozostawia  Rodzinny   Ogród  Działkowy im. Mieszka I w Szczecinie jako jednostkę organizacyjną stowarzyszenia ogrodowego Polskiego Związku Działkowców i powierza mu prowadzenie ROD.

§2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

List działkowców naszego ogrodu do Rzecznika Praw Obywatelskich

My działkowcy ROD "Mieszka I" w Szczecinie uczestniczący w dniu dzisiejszym w zebraniu ustawowym z niepokojem patrzymy w przyszłość w związku z Pani wypowiedziami na temat konstytucyjności naszej ustawy o którą była taka batalia w Sejmie.

Naszym zdaniem Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinien badać konstytucyjności świeżo uchwalonych przepisów prawnych, od tego są prawnicy i konstytucjonaliści.

Pani powinna słuchać głosu społeczeństwa i pomagać ludziom. My działkowcy jesteśmy w pełni zadowoleni z aktualnie obowiązujących przepisów prawnych. Po co zmieniać coś co jest dobre?

Prosimy aby w końcu wzięła Pani pod uwagę to czego chcą działkowcy i nie robiła kolejnej rewolucji w ogrodnictwie działkowym.

Z poważaniem

Działkowcy z ROD "Mieszka I" w Szczecinie

(podpisy 73 działkowców)

Dzień Działkowca w naszym ROD

Zdjęcie przedstawia wystawę plonów ogrodwych w dniu uroczystości  Dni Działkowca, która odbyła się 25.08.2012r.
Na uroczystość przybyli licznie działkowcy wraz z rodzinami. Otwarcia i powitania gości dokonał Prezes Ogrodu po czym poinformował zebranych o sytuacji w PZD. Po niekorzystnym dla działkowców orzeczeniu T.K. Więcej w tym temacie wypowiedziała się Pani Danuta Rajska przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Okręgowego Zarządu w Szczecinie. Następnie udekorowała pięciu zasłużonych działkowcóe srebrną i brązową oznaką "Zasłużony Działkowiec".
Prezes wyróżnił zasłużonych działkowców nagrodami książkowymi oraz dyplomami. Na zakończenie podziękował zebranym za udział w uroczystości dożynkowej i  zaprosił na wspólne grillowanie. O godz 18 rozpoczął się wieczorek taneczny, który trwał do późnych godzin wieczornych.
 
Prezes ROD Mieszka I - Józef Kościołek

Mapa - ROD Mieszko I

 

Licznik wejść

Dzisiaj 151

Wczoraj 152

W tygodniu 828

W miesiącu 4104

Wszystkich 289701

Kubik-Rubik Joomla! Extensions