Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

17.09.2022 w sobotę 75 - urodziny swojego ogrodu obchodzili działkowcy z ROD „Gen Sikorskiego” w Szczecinie. Przy kapryśnej aurze o godzinie 13:00 na placu przed świetlicą zebrali się działkowcy by po dwuletniej przerwie móc znów pochwalić się swoimi plonami, przetworami oraz wziąć udział w tak uroczystym wydarzeniu jakim  są urodziny ich ogrodu.

Część oficjalną rozpoczął Prezes Ogrodu Pan Adam Roszyk, który zaprosił uczestników do świetlicy gdzie uroczyście otworzono obchody Dni Działkowca.

Przedstawiciel Okręgu PZD w Szczecinie nakreślił krótką historię ogrodu i wręczył puchary ufundowane z okazji jubileuszu dla ROD przez Krajową Radę PZD w Warszawie oraz Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie.

Po części oficjalnej zaproszono działkowców oraz dzieci do wzięcia udziału w zabawie oraz licznych konkursach. Gość specjalny Pan aspirant sztabowy Paweł Krachel przygotował szczególnie dla dzieci działkowców krótką pogadankę zakończoną testem znajomości pracy policji, a za poprawne odpowiedzi młoda latorośl otrzymała wyjątkowe upominki.

  

Można było też obejrzeć policyjny radiowóz który stał się wielką atrakcją i u tych najmłodszych i tych nieco starszych. W trakcie uroczystości podsumowano wcześniej ogłoszone konkursy na najładniejszy kosz dożynkowy, najlepiej zaprezentowane przetwory oraz na najpyszniejsze ciasto.

Pochwalić należy tu zarząd za organizację konkursów takich jak skakanie w workach, przeciąganie liny, picie na czas przez słomkę, dmuchanie balonów, malowanie drewienek, składanie na czas zabawek z jajek niespodzianek i wiele innych.

Działkowcom należą się duże podziękowania za przyniesienie dobrego nastroju i chęć do zabawy…. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy ogrodowi oraz działkowcom jeszcze wiele tak pięknych imprez może przy tyć lepszej pogodzie.

Zabawy dożynkowe organizowane w ROD „Sikorskiego” w Szczecinie na przełomie lat:

M. Domin

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 62

Wczoraj 203

W tygodniu 1145

W miesiącu 5041

Wszystkich 502082

Kubik-Rubik Joomla! Extensions