Polecamy:

Galeria ROD "Mieszka I-go"

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Ogrodowe Dni Działkowca 2017

19 sierpnia 2017 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Mieszka 1 w Szczecinie, odbyła się uroczystość ,,Dni Działkowca", na którą przybyli działkowcy z rodzinami.

Uroczystość otwarcia dokonała Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego Pani Aniela Janicka, która w pierwszych swoich słowach podziękowała działkowcom za przybycie na uroczystość. Pani Prezes powitała serdecznie Prezesa Okręgowego Zarządu w Szczecinie i wszystkich działkowców obecnych na uroczystości, a w szczególności seniorów, którzy na swoich działkach pracują od 1971 roku. Seniorzy z rąk Pani Prezes otrzymali pamiątkowe upominki.

W dalszej części uroczystości wręczono odznaczenia związkowe dla zasłużonych działkowców. Dla wyróżniających się działkowców wręczono dyplomy, a w szczególności młodym działkowcom, którzy swoim pomysłem upiększają działki.

Następnie honorowy Prezes Ogrodu Pan Józef Kościołek przeczytał wiersz przez siebie napisany, wyrażając w nim historię ogrodu.

Po raz pierwszy uroczystości Dni Działkowca nie zapomniano o najmłodszych. Sześcioro dzieci pasowano na działkowca, a Prezes Jarzębak udekorował ich odznaką logo ROD im. Mieszka 1 w Szczecinie. Nie zapomniano o poczęstunku dzieci słodyczami, napojami i lodami. Dzieci okazały ogromną radość.

Na zakończenie uroczystości Pan Prezes Jarzębak przekazał na ręce Pani Prezes Ogrodu pismo z życzeniami i podziękowaniem działkowcom za wspólne świętowanie i pracę na rzecz pięknego ogrodu. W dalszej części swojej wypowiedzi wspomniał o jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce, oraz o sytuacji w Polskim Związku Działkowców. W ostatnich słowach Prezes złożył życzenia wszystkim działkowcom i ich rodzinom z okazji święta dożynkowego . Pani prezes zaprosiła wszystkich na poczęstunek z grilla i napoje chłodzące.

Na tym uroczystość zakończono.

Józef Kościołek 

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze 2015

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. "Mieszka I" w Szczecinie informuje, że zebranie sprawozdawczo - wyborcze w 2015r. zaplanowano na dzień 18 kwietnia 2015r. I termin godz. 14:00, II termin godz. 14:30.

List działkowców naszego ogrodu do Rzecznika Praw Obywatelskich

My działkowcy ROD "Mieszka I" w Szczecinie uczestniczący w dniu dzisiejszym w zebraniu ustawowym z niepokojem patrzymy w przyszłość w związku z Pani wypowiedziami na temat konstytucyjności naszej ustawy o którą była taka batalia w Sejmie.

Naszym zdaniem Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinien badać konstytucyjności świeżo uchwalonych przepisów prawnych, od tego są prawnicy i konstytucjonaliści.

Pani powinna słuchać głosu społeczeństwa i pomagać ludziom. My działkowcy jesteśmy w pełni zadowoleni z aktualnie obowiązujących przepisów prawnych. Po co zmieniać coś co jest dobre?

Prosimy aby w końcu wzięła Pani pod uwagę to czego chcą działkowcy i nie robiła kolejnej rewolucji w ogrodnictwie działkowym.

Z poważaniem

Działkowcy z ROD "Mieszka I" w Szczecinie

(podpisy 73 działkowców)

UCHWAŁA NR 1/2014 z dnia 06.09.2014 r. w sprawie wyboru stowarzyszenia ogrodowego, które będzie prowadziło ROD

§1

Zebranie działkowców w ROD, na podstawie art. 70 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz.U. z 2014 r., poz. 40), pozostawia  Rodzinny   Ogród  Działkowy im. Mieszka I w Szczecinie jako jednostkę organizacyjną stowarzyszenia ogrodowego Polskiego Związku Działkowców i powierza mu prowadzenie ROD.

§2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Dzień Działkowca w naszym ROD

Zdjęcie przedstawia wystawę plonów ogrodwych w dniu uroczystości  Dni Działkowca, która odbyła się 25.08.2012r.
Na uroczystość przybyli licznie działkowcy wraz z rodzinami. Otwarcia i powitania gości dokonał Prezes Ogrodu po czym poinformował zebranych o sytuacji w PZD. Po niekorzystnym dla działkowców orzeczeniu T.K. Więcej w tym temacie wypowiedziała się Pani Danuta Rajska przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Okręgowego Zarządu w Szczecinie. Następnie udekorowała pięciu zasłużonych działkowcóe srebrną i brązową oznaką "Zasłużony Działkowiec".
Prezes wyróżnił zasłużonych działkowców nagrodami książkowymi oraz dyplomami. Na zakończenie podziękował zebranym za udział w uroczystości dożynkowej i  zaprosił na wspólne grillowanie. O godz 18 rozpoczął się wieczorek taneczny, który trwał do późnych godzin wieczornych.
 
Prezes ROD Mieszka I - Józef Kościołek

Mapa - ROD Mieszko I

 

Licznik wejść

Dzisiaj 66

Wczoraj 203

W tygodniu 1149

W miesiącu 5045

Wszystkich 502086

Kubik-Rubik Joomla! Extensions