Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Redaktor
Jacek Krzemiński
współpracownik „Wprost”
             

Szanowny Panie.
Artykuł pańskiego autorstwa „Pan na ogródkach” zamieszczony w ostatnim numerze „Wprost” jest de facto uznaniem wielkości człowieka, który w sposób bezkonfliktowy kieruje Polskim Związkiem Działkowców od ponad 28 lat.
Fakt tak długiego wypełniania misji na rzecz działkowców i ogrodów działkowych jest zarazem dowodem uznania w oczach delegatów kolejnych Krajowych Zjazdów PZD, powierzających w sposób demokratyczny mandat na kolejne kadencje. Należałoby życzyć wszystkim organizacjom takiego przywódcy. Nie jest to więc postać tuzinkowa, ani anonimowa.

Kto zetknął się z Prezesem Eugeniuszem Kondrackim choć jeden raz – rozpoznaje go na odległość, a najbardziej rozpoznają Go jego polityczni adwersaże. W istocie to postać wielka, z którą jak sam Pan podkreśla cała partia PiS sobie nie radzi.
Skąd więc taka siła – magia czy mafia?.
W swoich dywagacjach jest Pan skłonny sugerować czytelnikowi raczej to drugie pojęcie. Na dowód swoich wynurzeń powiela Pan argumenty głoszone wielokrotnie przez ludzi małych, a pochodzące ze źródła, których Pan nie ujawnia, a które są powszechnie znane. Czyż nie jest dowodem geniuszu – kierowanie tak potężnym Związkiem przy pomocy szczupej – 110 osobowej ekipy tj. średnio 4 osób na jedną jednostkę terenową.
Z treści artykułu przebija zawiść, chociażby o „Działkowca” i jego nakład. A przy okazji rozwija Pan dziwną teorię „perpetum mobile” w robieniu pieniądza.
Żeby zdewaluować wielkość postaci, przeszedł Pan do oskarżeń całego Związku i obraża wiele tysięcy ludzi uczciwych zarzucając im:

• ściąganie haraczu,
• powiązania z SLD
• monopol i przywileje
• przymus przynależności do PZD
• składki po 65 zł, z których władze PZD nie chcą się rozliczać
• 60 mln złotych poza wszelką kontrolą
• trudności w przekazywaniu działki rodzinie
• ubewłasnowolnienie działkowca od władz PZD
• zastraszanie ludzi, którzy boją się ujawnić swoich nazwisk
• nomenklaturę PRL

A więc dość dużo jak na jeden artykuł.
Zarzucił Pan również urzędnikom samorządu spolegliwość wobec działaczy PZD, którzy jednym telefonem mogą anulować kare za wycinkę drzew.
Boleje Pan nad PiS-em, który przegrał starcie i sugeruje, że już niedługo zostaną zgłoszone nowe rozwiązania ustawowe, rzekomo rewelacyjne.
Należy zadać sobie pytanie – na czyje zlecenie pisał Pan ten artykuł?.
Dlaczego Pan manipuluje czytelnikiem, sugerując wręcz niejasne mechanizmy funkcjonujące w PZD, do tego stopnia, iż nawet NIK boi się kontrolować, a niektórzy Posłowie boją się mówić o Związku ze strachu. Co to więc jest – Cosa Nostra w RP?.
Musi Pan być człowiekiem niebywałej odwagi, że ośmielił się czytelnikowi objawić prawdę. Urasta Pan do roli apostoła głoszącego tylko prawdę objawioną przez cudotwórców uwłaszczenia.
Powinien Pan zdawać sprawę z tego, że działkowcy to ludzie mądrzy i w brednie nie wierzą. Nie wierzą również w cuda. Wierzą natomiast ludziom uczciwym i w ideę ogrodów działkowych, a źródłem siły Związku jest doświadczenie, praca i tradycja w przeciwieństwie do różnego rodzaju partii, które szukają swojego iejsca na ziemi coraz to pod nowymi flagami.
Żeby osiągnąć cel posunął się Pan do cynicznych metod wplątywania w sprawę członków rodziny zarzucając czyny, które nigdzie nie są zabronione.
Może Pan spokojnie spać o te miliony, a które faktycznie pozostają pod kontrolą i to ścisłą, natomiast powinno Pana dręczyć sumienie dziennikarza za naruszanie przyzwoitości.
A tak naprawdę w sprawach merytorycznych, Pan udzielił sam odpowiedzi pisząc „ale najważniejsze są grunty należące do PZD, zwykle położone w granicach miast i warte miliardy złotych”. I właśnie tu leży istota ataków na Związek, który tych gruntów broni w interesie działkowców. A niewątpliwie przyczynkiem do Pańskiego artykułu zdają się być też nadchodzące kampanie wyborcze. 
Z poważaniem, PZD OZ Szczecin.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 269

Wczoraj 253

W tygodniu 1845

W miesiącu 6887

Wszystkich 265905

Kubik-Rubik Joomla! Extensions