Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Bezpieczeństwo w ROD to temat nieustająco poruszany przez zarządy ROD i działkowców i zawsze aktualny. Zależy ono jednak nie tylko od samego faktu, jak zabezpieczymy ogród czy altany, ale także od całej społeczności ogrodowej i stałej współpracy ze służbami porządkowymi. W ostatnim czasie w wielu miejscach kraju policja notuje zwiększoną ilość włamań i kradzieży w ROD. Co robić, by uniknąć ryzyka kradzieży i jak dbać o bezpieczeństwo swoje i rzeczy pozostawione w altanach ?

Nawet wtedy, gdy przebywamy na działce powinniśmy w odpowiedni sposób zabezpieczać rzeczy prywatne. Dochodzi bowiem także do kradzieży pozostawianych bez nadzoru damskich torebek, biżuterii, dokumentów i pieniędzy w  gotówce.

Przestępcy wykorzystują chwilę nieuwagi nawet wtedy, gdy działkowiec znajduje się na działce, ale w odległej części ogrodu lub pochłonięty jest pracą lub rozmową.  Wówczas wchodzą do altanki skąd zabierają najbardziej wartościowe rzeczy pozostawione na wierzchu.

Działkowcy mogą zgłaszać swoje uwagi do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa  z aplikacji  „Moja Komenda”, co pozwoli na lepszą ochronę zagrożonych kradzieżą lub włamaniami terenów.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa to:

1. Nie zostawiaj w altance i na  „widoku” przedmiotów wartościowych.

2. Nie opowiadaj nikomu o tym, co przechowujesz  w altance.

3. Obserwujemy osoby nieznajome, które bez celu chodzą po Ogrodzie.

4. Powiadamiaj Policję o podejrzanie zachowujących się osobach.

5. Założyć solidne zamki i drzwi w swojej altanie.

6. Opuszczając działkę zabezpiecz pozostawione mienie.

7. Oznakuj swój sprzęt lub go ubezpiecz  (grawer, farba, polisy).

Mapa ROD "Nowe Życie"

 

Licznik wejść

Dzisiaj 170

Wczoraj 203

W tygodniu 937

W miesiącu 2976

Wszystkich 288573

Kubik-Rubik Joomla! Extensions