Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na posiedzeniu KR PZD w dniu 24 lutego uchwalono Program modernizacji działek w ROD. Przedstawia on konkretne zadania zmierzające do modernizacji działek. W programie uwzględniono poszczególne elementy działek decydujące o stanie ich zagospodarowania (m.in.: altanę, ogrodzenie, nasadzenia roślinne, funkcjonalność działki, małą architekturę).
Celem programu jest szybkie doprowadzenie stanu zagospodarowania działek do wysokiego poziomu estetycznego, funkcjonalnego, ekologicznego i wizerunkowego. Ponadto program ma nakłonić oraz zainspirować działkowców do podjęcia działań modernizacyjnych. PZD wychodzi z założenia, że modernizację działek w ROD, obok Otwartego i Długofalowego Programu Modernizacji ROD należy pilnie i sprawnie realizować postrzegając ją jako zmianę wizerunku ROD w społeczeństwie, aby ogrody działkowe stały się estetycznymi, dobrze zagospodarowanymi terenami zieleni w miastach i tak były postrzegane przez społeczeństwo, władze, media i samych działkowców.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 150

Wczoraj 152

W tygodniu 827

W miesiącu 4103

Wszystkich 289700

Kubik-Rubik Joomla! Extensions