Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

W wydarzeniu wzięło udział 150 organizacji pozarządowych prezentujących swój zakres działalności. Promowały się fundacje, stowarzyszenia, kluby, związki i towarzystwa. Wiele z organizacji prezentowało się na scenie, a największą uwagę przyciągnęły chóry, zespoły taneczno- muzyczne dorosłych i dzieci, występy harcerzy,  Liga Superbohaterów, czy dziewczynki trenujące gimnastykę artystyczną. 

Nasze stoisko umiejscowione było w Alei Życzliwości i od samego początku cieszyło się sporym zainteresowaniem. Tym razem najczęściej udzielaliśmy informacji dotyczących nowych działek, w jakich rejonach się znajdują oraz o formalnościach przy jej nabyciu. Zainteresowanymi byli nimi nie tylko młodzi rodzice z dziećmi ale także grono „młodych” emerytów, którzy mają potrzebę większego kontaktu z przyrodą i pracy na działce. Większość pytało się o wolne działki znajdujące się jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Zachęcaliśmy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, chcąc je zaciekawić tematyką ogrodniczą i ekologią. Prezentowaliśmy też prace dzieci z konkursów z lat ubiegłych. 

Ciekawość wzbudzały również domki i hotele dla owadów zapylających, niektórzy ze smutkiem mówili, że u nich na działce jest ich coraz mniej i widać różnicę w porównaniu z latami ubiegłymi. Cieszy jednak, że  świadomość działkowców o roli jaką pełnią te pożyteczne owady na naszych działkach i ogrodach jest coraz większa i budzi nadzieję na poprawę tego stanu rzeczy.

Promowaliśmy PZD rozdając Zieloną Rzeczpospolitą, „działkowce” i ulotki. Cieszyło nas tak wielkie zainteresowanie z jakim się spotkaliśmy. Pogoda nam dopisała i bardzo wielu mieszkańców miasta skorzystała z niej wybierając się na Jasne Błonia.

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 153

Wczoraj 203

W tygodniu 920

W miesiącu 2959

Wszystkich 288556

Kubik-Rubik Joomla! Extensions