Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

W posiedzeniu z ramienia Okręgowej Komisji Rewizyjnej uczestniczył jej zastępca.

Zanim rozpoczęto posiedzenie, minutą ciszy uczczono pana Jerzego Jankowskiego -członka OZ, a zarazem wieloletniego Prezesa Zarządu ROD „1 Maja" w Myśliborzu oraz Pana Mirosława Hajtkę - Prezesa Zarządu ROD „Nad Myślą" w Myśliborzu.

Oprócz części sprawozdawczej i planistycznej podczas posiedzenia szeroko oceniono:

• system szkolenia Zarządów ROD, działkowców i instruktorów SSI w 2017 roku,

• skuteczność realizacji zadań wynikających z powszechnego przeglądu ROD i działek,

• aktywność medialną ROD poprzez własne strony internetowe. Ponadto uzupełniono skład Okręgowej Rady i Okręgowego Zarządu PZD. W dyskusji członkowie Rady poruszali zagadnienia:

• konieczność i potrzebę szkoleń nowych działkowców, które podnoszą poziom oświaty u działkowców, co poprawia estetykę zarówno ogrodu jak i działek oraz co najważniejsze przestrzeganie prawa,

• podjęcia przez Zarządy działań zmierzających do usunięcia wszystkich nieprawidłowości stwierdzonych podczas przeglądów ROD i działek w 2016 roku,

• wprowadzenie opłat za pobraną wodę z ujęć podziemnych i powierzchniowych,

• konieczności znowelizowania regulaminu ROD,

• konieczności aktywnego zajmowania stanowiska przez działkowców w obronie ustawy i dobrego imienia PZD,

• zaapelowano do wszystkich członków Okręgowej Rady PZD o przedstawianie na walnych zebraniach w ogrodach aktualnej sytuacji PZD, osiągnięć i polityki związkowej.

Po dyskusji przyjęte zostały niezbędne uchwały, przyjmujące sprawozdania i preliminarze na rok 2018 oraz apel, które prezentujemy TUTAJ.

Dyrektor Biura 

Tomasz Olkuski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 170

Wczoraj 203

W tygodniu 937

W miesiącu 2976

Wszystkich 288573

Kubik-Rubik Joomla! Extensions