Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Działkowcy mieli możliwość w sposób bezpośredni zrelacjonować problem, jego podłoże i skalę tej niepotrzebnej nikomu „wojenki” podgrzewanej przez tzw. wolnych działkowców, nie mających ani legitymacji ani podstaw do tworzenia nieprzychylnego klimatu wobec ustawy i PZD.

Poseł zgodził się ze stanowiskiem przedstawicieli działkowców, że ktoś musi rządzić a niezadowolony znajdzie się zawsze i wszędzie ale najważniejszą sprawą jest przestrzeganie prawa i porządku oraz , że każde dzielnie się prowadzi donikąd.

W swobodnej dyskusji poruszone zostały także inne tematy jak np. wcześniejsze ataki niektórych mediów a także obecna i przyszła rola społeczna ogrodów działkowych. Omówiono również potrzebę doinwestowania ogrodów do wypełniania roli i programów zakładanych przez Krajową Radę PZD oraz utrudnienia korzystania przez stowarzyszenia z pomocy unijnej poszczególnych programów regionalnych.

W tym względzie poseł złożył obietnicę iż przyjrzy się bliżej problemowi oraz poprosił o przedłożenie mu bardziej szczegółowych wystąpień.

Szczera dyskusja i spotkanie było pożyteczne dla obydwu stron a posłowi pozwoli na poszerzenie wiedzy o problemach ogrodów działkowych. Przy okazji obchodów 120 - lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich zaproszono wstępnie posła na okręgowe uroczystości do Świnoujścia w dni 9 września br.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 31

Wczoraj 156

W tygodniu 907

W miesiącu 3572

Wszystkich 294032

Kubik-Rubik Joomla! Extensions