Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 15 listopada 2017 roku w Warszawie pod przewodnictwem Pana Eugeniusza Kondrackiego Prezesa PZD,  odbyło się XVII posiedzenie Krajowej Rady PZD.

Tematyka posiedzenia dotyczyła spraw związanych z Nadzwyczajnym XIII Krajowym Zjazdem Delegatów PZD, a więc przyjęcia propozycji zmian statutu PZD oraz rozwojowi rodzinnych ogrodów działkowych.

Mec. Tomasz Terlecki przedstawił propozycje zmian w statucie PZD, które zostały zaproponowane przez Komisję ds. nowelizacji statutu PZD w wyniku przeprowadzonych w drugiej połowie października br. konferencjach przedzjazdowych z delegatami. Członkowie KR po przedyskutowaniu propozycji, poparli proponowane zmiany, a co za tym idzie postanowili przyjąć statut i skierować pod obrady Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD podejmując uchwałę nr 1/XVII/2017 w sprawie przyjęcia propozycji zmian statutu PZD.

Krajowa Rada PZD zadecydowała również o tematach stanowisk, w jakich powinien wypowiedzieć się Zjazd, jako najwyższy organ Związku. Stanowiska XIII Zjazdu będą wskazywać kierunki działania Związku w sprawie roszczeń i ustawy reprywatyzacyjnej, szerszego otwarcia PZD na ogrody, działkowców i społeczeństwo jak również szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządami.

Bardzo ważnym tematem, który stoi przed Związkiem jest opracowanie programu rozwoju ogrodów działkowych. Podczas obrad Prezes PZD omówił temat rosnącego zapotrzebowania na działki w ROD i możliwości rozwoju ROD. Wspomniał, że wyniki przeprowadzonego badania zapotrzebowania na działki w Polsce wskazują na to, że w szeregu miast jest ono znaczne. Prezes podkreślał, że w rozwoju ogrodów dużą rolę odegrają samorządy, które mogą wspierać istniejące ROD oraz pomóc w tworzeniu nowych ogrodów. Z niektórych rejonów kraju już mamy poparcie i zapewnienia władz samorządowych o pomocy w pozyskaniu nowych terenów, budowaniu nowych ogrodów działkowych, bądź też powiększaniu obecnych. Krajowa Rada PZD podjęła w tym temacie.

Stanowisko w sprawie potrzeb i możliwości rozwoju ROD.

ZRS

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 164

Wczoraj 161

W tygodniu 536

W miesiącu 3201

Wszystkich 293661

Kubik-Rubik Joomla! Extensions