Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dot.:  nowej ogrodowej  ustawy z rozsądnymi przemianami

SZANOWNA  PANI  MARSZAŁEK
Zachodzące przemiany gospodarcze, ekonomiczne, społeczne powinny znajdować się w stanie płynnej równowagi ze sobą, nawzajem wpływać  i jedno nie może istnieć bez drugiego. Tworzenie nowego, nie powinno niszczyć wypracowanego wiekowego sukcesu ogrodów. Splot  współzależności wyłania się wówczas, kiedy analizujemy i rozumiemy, że zmiany jednego czynnika w nieunikniony sposób pociągają za sobą zmiany w relacjach w kilku innych  płaszczyznach.

Ażeby budowla była trwała potrzebne są solidne fundamenty złączone profesjonalnie z cała konstrukcją. Dotyczy to proponowanych rozwiązań do nowej ustawy o ogrodach działkowych proponowane przez poszczególne kluby poselskie. Brak jest solidnej połączonej konstrukcji wynika z braku propozycji nowej struktury organizacyjnej.  Każdy żywy organizm ma strukturę „nośną”.  Posłużę się przykładem wieży Eiffla o wysokości 324 m. Czy wieża zbudowana w 1889 r przetrwała by do dziś, gdyby nie wykonano czterech solidnych fundamentów  o powierzchni po 650 m2 każdy na wysokość  po 14 m. Jest chlubą państwa francuskiego. Niech nasze ogrody będą Polską chlubą.
PANI  MARSZAŁEK
Obecnie proponowana nowa ustawa o ogrodach jest mostem łączącym obecne pokolenie  z nowymi pokoleniami. Nie budujmy takiego mostu, który z góry wiadomo, że doprowadzi do katastrofy i że będą ofiary. Budujmy przyszłość solidnie i odpowiedzialnie. Zapewnijmy stabilność. W naszym obywatelskim projekcie ustawy mamy przedstawioną konstrukcje nośną – strukturalną. Można tą konstrukcję strukturalną  modyfikować stosując najnowsze osiągniecia techniczne, zanim nie będzie uchwalona nowa ustawa. Ta ustawa będzie na długie lata. Warto się nad nią pochylić i rozpocząć konsultacje z działkowcami. Skoro ma powstać Krajowy Fundusz Ogrodowy, to logicznym jest, że potrzebny jest organ centralny i regionalne. Ma służyć kilku milionom ludzi. Nie będzie służyć działkowcom, jeżeli pojedynczy działkowiec będzie musiał jechać do Warszawy w celu załatwienia sprawy. Czy chcemy czy nie chcemy, to występuje proces zarzadzania milionem działkowców i musi być właściwe i profesjonalne  zarządzanie strukturami.
PANI  MARSZAŁEK
W świetle powyższego, zwracam się do Pani  Marszałek Sejmu RP, o możliwie szybkie wprowadzenie pod  obrady Sejmu RP naszego projektu uchwały o ogrodach działkowych i jej zatwierdzenia w przesłanej wersji. Życzą tego i oczekują działkowcy.    

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 72

Wczoraj 126

W tygodniu 1136

W miesiącu 3175

Wszystkich 288772

Kubik-Rubik Joomla! Extensions